sport

Gramy o lepszą przyszłość: Emirates wspierają branżę sportową Dubaju

16.12.2020 | Emirates

16 grudnia 2020 r. – Warszawa, Polska – Dubaj po raz kolejny przyciągnął uwagę świata golfa dzięki prestiżowym zawodom – DP World Tour Championship i „Race to Dubai”, finałami kończącymi sezon European Tour. Najlepsi gracze i wschodzące gwiazdy golfa zebrali się w Dubaju, aby zdobyć jedną z najbardziej prestiżowych nagród w tej grze. Emirates, jako oficjalne linie lotnicze wydarzenia, oferują najlepsze połączenia lotnicze, wspierając tym samym zawodników, organizatorów i całą społeczność golfistów w bezpiecznym wznawianiu międzynarodowych wydarzeń sportowych, a także zaspokajając potrzeby milionów ludzi, którzy oglądają transmisję z rozgrywek na całym świecie.

Zainteresowanie Dubaju zarówno ze strony sektora publicznego, jak i prywatnego, w tym Emirates, doprowadziło do nawiązania współpracy mającej na celu wznowienie wydarzeń rekreacyjnych i sportowych oraz zapewnienie możliwie najbezpieczniejszych warunków dla uczestników i kibiców. Nic nie może zastąpić emocji związanych ze sportem, muzyką i wydarzeniami kulturalnymi na żywo.

DP World Tour Championship było pierwszym międzynarodowym wydarzeniem sportowym w Dubaju, w którym wzięło udział ponad 6000 widzów. Ponad 40% uczestników imprezy pochodziło spoza Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a większość z nich wybrała lot liniami Emirates do Dubaju. Międzynarodowa frekwencja świadczy również o ciągłej atrakcyjności Dubaju, który przyciąga gości na ważne wydarzenia sportowe, a także o statusie jednego z najbardziej dynamicznych ośrodków golfowych na świecie.

Ponadto Emirates przewiozły ponad 500 zawodników European Tour, caddiech, organizatorów imprez, międzynarodowych mediów sportowych i golfowych oraz innych osób bezpośrednio zaangażowanych w prowadzenie finału. Linie lotnicze przewiozły również m.in. sprzęt sportowy, a także środki ochrony osobistej.

Personel pokładowy Emirates uczestniczył w rozdaniu nagród, które odbyło się z zachowaniem dystansu społecznego. W uroczystości zwycięzcom towarzyszył także Jego Wysokość Sheikhem Mansourem bin Mohammedem bin Rashidem Al Maktoumem, przewodniczący Dubai Sports Council i patron DP World Tour Championship i European Tour.

Oprócz mistrzostw DP World Tour Championship, linie Emirates co roku sponsorują ponad 40 ważnych wydarzeń sportowych, muzycznych i kulturalnych, które wspierają rozwój gospodarczy i turystyczny Dubaju i zwiększają jego atrakcyjność jako światowej klasy centrum wydarzeń.

Kolejne wydarzenia w napiętym kalendarzu Emirates to m.in. Emirates Airline Festival of Literature, Dubai Duty Free Tennis Tournament, mecze klubów piłkarskich sponsorowanych przez Emirates, udział Emirates Team New Zealand w Americas Cup World Series, a także Dubai World Cup. Emirates będą również wspierać szereg międzynarodowych imprez golfowych jak European Tour, które odbędą się w 2021 r., np. Hong Kong Open, Portugal Masters, Open de France, Scandinavian Mixed, Dubai Duty Free Irish Open, ASI Scottish Open, D + D Czech Masters, BMW PGA Championship, Italian Open czy Nedbank Golf Challenge.

Budowanie relacji z fanami sportu jest niezwykle istotne dla Emirates. Na początku tego roku, kiedy wiele krajów było objętych ścisłymi restrykcjami, przewoźnik połączył siły ze swoimi partnerami sponsorskimi, aby angażować się w życie społeczności na całym świecie poprzez kampanie i inicjatywy. Pozwoliło to ludziom odczuć, że dzięki Emirates, które dostarczały im informacji, motywacji, inspiracji i rozrywki nie byli sami nawet w tak trudnym czasie.

kontakt dla mediów
Marta Ortiz
Account Executive, Emirates
Marta Ortiz

marta.ortiz@mslgroup.com

tel: +48 22 448 98 00

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii sport