ekonomia/biznes/finanse

Zmiany na stanowiskach dyrektorskich w Emirates

05.09.2019 | Emirates

Nowi dyrektorzy odpowiadają za sprawy operacyjne, handlowe i międzynarodowe

Czwartek, 5 września 2019 r. – Warszawa, Polska -Linie Emirates poinformowały o zmianach na stanowiskach dyrektorów odpowiedzialnych za sprawy operacyjne, handlowe i międzynarodowe. Adel Al Redha został dyrektorem operacyjnym, Adnan Kazim dyrektorem handlowym, a szejk Majid Al Mualla wiceprezesem ds. międzynarodowych.

- Adel, Adnan i szejk Majid są doświadczonymi członkami zespołu kierowniczego Emirates, wszyscy trzej są znakomitymi fachowcami w swoich dziedzinach, a swoje zdolności przywódcze sprawdzili w praktyce. Każdy z nich wnosi do grupy bogate i zróżnicowane doświadczenie z różnych obszarów zarządzania linią lotniczą, dlatego jestem przekonany, że będą nadal przyczyniać się do rozwoju linii i zwiększania jej obecności, sprawności i zwartości na całym świecie. Ich stanowiska mają strategiczne znaczenie z punktu widzenia powiększania naszej bazy klientów i rozwoju strategii handlowych, oferowania klientom najwyższej jakości usług i realizacji naszych celów biznesowych poprzez współpracę z organami państwowymi i regulacyjnymi oraz najważniejszymi organizacjami branżowymi - komentuje Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Jako dyrektor operacyjny (Chief Operating Officer, COO) Adel Al Redha stoi na czele wszystkich działów operacyjnych przewoźnika: Flight Operations, Service Delivery, Airport Services, Emirates Engineering, Crew Manpower, Aircraft Procurement i ośrodka szkoleniowego Emirates Flight Training Academy, jak również odpowiada za operacje międzynarodowej siatki połączeń, w tym reagowanie kryzysowe. Al Redha zadba o wydajność operacyjną linii i we współpracy z pozostałymi członkami kadry kierowniczej będzie dążył do nieustannej poprawy wyników działalności. W ciągu 31 lat pracy w Emirates Al Redha odgrywał zasadniczą rolę w realizacji globalnej strategii Emirates, celem której jest oferowanie usług pokładowych i naziemnych na najwyższym poziomie. Usprawniał procesy i zwiększał zdolności operacyjne linii, m.in. wprowadzając inteligentne rozwiązania oparte na nowoczesnych technologiach i sztucznej inteligencji. Al Redha kierował także realizacją różnych narodowych programów rozwoju stwarzających możliwości rozwoju zawodowego młodym obywatelom ZEA i cały czas poprawia środowisko pracy wszystkich osób zatrudnionych w liniach, niezmiennie stawiając na bezpieczeństwo i standardy w każdym aspekcie działalności.

Na stanowisku dyrektora handlowego (Chief Commercial Officer, CCO) Adnan Kazim odpowiada za międzynarodowe działy Commercial Operations, e-Commerce, program lojalnościowy Emirates Skywards i działalność Emirates SkyCargo. Kazim będzie w dalszym ciągu kierował zespołami Strategic Planning i Revenue Optimisation, które leżą u podstaw sukcesu komercyjnego przewoźnika. Kazim dołączył do Emirates w 1992 roku jako uczestnik programu menedżerskiego i od tamtej pory z powodzeniem kierował operacjami handlowymi linii na dużych rynkach takich jak ZEA, Szwajcaria, Pakistan czy Afryka Wschodnia. Później pełnił funkcje kierownicze w działach zajmujących się planowaniem tras i zarządzaniem flotą oraz relacjami z organami państwowymi. Przed objęciem obecnego stanowiska był wiceprezesem odpowiedzialnym za działy Strategic Planning, Revenue Optimisation i Aeropolitical Affairs.

Szejk Majid Al Mualla, pełniący dotąd funkcję wiceprezesa Commercial Operations-Centre, został mianowany wiceprezesem ds. międzynarodowych. Na nowym stanowisku szejk Majid będzie odpowiedzialny za relacje z organami państwowymi, branżą, społeczeństwem i organami regulacyjnymi, a także politykę dotyczącą środowiska oraz sprawy międzynarodowe. Ponadto będzie kierował zespołami reprezentującymi Emirates w negocjacjach z władzami i służbami ruchu lotniczego oraz rozmaitymi organizacjami branży lotniczej, do których przewoźnik należy.

kontakt dla mediów
Marta Ortiz
Account Executive, Emirates
Marta Ortiz

marta.ortiz@mslgroup.com

tel: +48 22 448 98 00

informacje o firmie

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 269 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 232 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 158 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse