wydarzenia sport

Zawody Enea Junior Poznań Triathlon 2024 przeszły do historii z rekordową frekwencją

27.06.2024 | Enea

Ósma edycja Enea Junior Poznań Triathlon, która odbyła się 22 czerwca 2024 roku na terenie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji „Chwiałka”, zakończyła się wielkim sukcesem. Choć prognozy pogody zapowiadały deszcz, to ku radości wszystkich uczestników i organizatorów, ani kropla deszczu nie spadła, słońce dodało wydarzeniu blasku, a wszyscy uczestnicy doskonale się bawili w myśl hasła przewodniego "Marzenia Na Start". Sponsorem tytularnym zawodów już od sześciu lat jest Enea.


Enea Junior Poznań Triathlon to największa w Polsce impreza multisportowa dla dzieci. W tym roku organizatorzy odnotowali rekordową frekwencję – na listach startowych w rywalizacji dzieci i sztafetach rodzinnych było blisko 800 osób. Zawodnicy i kibice stworzyli niezapomnianą atmosferę pełną sportowej pasji i radości. Zawody były nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do promowania aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Z zawodami, jako sponsor tytularny, już od sześciu lat jest Enea.

Wsparcie zawodów Enea Junior Poznań Triathlon to element działań Grupy Enea, które mają na celu promowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Zależy nam bowiem na tym, by najmłodsi mieli szansę rozwijać swoje sportowe talenty i pokochać sport już od najwcześniejszych lat. Bardzo cieszy nas rosnąca popularność zawodów. To znak, że energia od Enei jest dobrze wykorzystywana powiedział Grzegorz Kinelski, prezes Enei.

Na zawodników czekały pakiety startowe ufundowane przez sponsora tytularnego zawodów Eneę : czepki pływackie, plecaki, ręczniki, wodoodporne etui. Dzieci w wieku od 1 do 15 lat miały szansę spróbować swoich sił w triathlonie i aquathlonie, ciesząc się wsparciem licznych wolontariuszy oraz gorącym dopingiem kibiców. Dla bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia zawodów uczestnicy mieli do dyspozycji trzy strefy zmian i byli podzieleni na fale startowe 6-8 osób. Podczas całych zmagań było blisko 100 fal startowych! W ramach zawodów odbył się również Family Poznań Aquathlon – sztafeta rodzinna, która dostarczyła wiele radości i wspaniałych wspomnień uczestnikom oraz ich bliskim. Na potrzeby sztafety rodzinnej został opracowany specjalny regulamin: zespoły dwuosobowe składały się z dziecka i dorosłego członka rodziny, zazwyczaj mamy albo taty. Rodziny same decydowały kto biegnie, a kto płynie. 

 Ci co wygrywają nigdy nie odpuszczają ci co odpuszczają nigdy nie wygrywają! Mali ludzie z żelaza podczas Enea Junior Poznan Triathlon po raz kolejny pokonali przeciwności i spełnili swoje marzenia! powiedział Piotr Lisiecki, organizator zawodów Enea Junior Poznań Triathlon.

Dzięki wsparciu sponsora tytularnego - Enei, na terenie zawodów przygotowano specjalną strefę aktywności z atrakcjami dla rodzin, podzielonymi na trzy moduły: nauka – z eksperymentami i warsztatami naukowymi, zabawa – gry planszowe, skimboard, fotobudka, malowanie twarzy oraz bezpieczeństwo – nauka udzielania pierwszej pomocy. Enea Junior Poznań Triathlon to nie tylko zawody sportowe, ale przede wszystkim święto aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i rodzinnej integracji. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję, która z pewnością dostarczy jeszcze więcej emocji i niezapomnianych przeżyć.

kontakt dla mediów
Berenika Ratajczak
Rzeczniczka prasowa, Biuro Prasowe Grupy Enea
Berenika Ratajczak

berenika.ratajczak@enea.pl

tel: +48 61 884 54 13

tel: +48 727 561 213

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Berenika Ratajczak
Rzeczniczka prasowa, Biuro Prasowe Grupy Enea
Berenika Ratajczak

berenika.ratajczak@enea.pl

tel: +48 61 884 54 13

tel: +48 727 561 213

informacje o firmie