transport ekonomia/biznes/finanse

Czy elektromobilność to przyszłość? Volkswagen Financial Services podsumowuje Kongres MOVE w Poznaniu

 

Nie milkną echa zakończonego kilka dni temu Kongresu MOVE. To jedno z najważniejszych spotkań dotyczących elektromobilności skupiających ekspertów i praktyków było wyjątkową okazją do wymiany poglądów i zdobywania wiedzy. Wśród uczestników wydarzenia nie mogło zabraknąć Volkswagen Financial Services.

Odbywający się 4 kwietnia w Poznaniu „MOVE – International Mobility Congress” każdego roku gromadzi profesjonalistów rynku e-mobility. Wydarzenie stanowi forum wymiany wiedzy, doświadczeń i idei w obszarze zrównoważonego transportu. Podczas 12 paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli administracji publicznej poruszono najważniejsze kwestie, z którymi mierzy się obecnie branża skupiona wokół tematu elektromobilności.

Największe wyzwania w rozwoju elektromobilności

Mikołaj Woźniak, Prezes Zarządu Volkswagen Financial Services, wziął udział w panelu „Największe wyzwania w rozwoju elektromobilności w Polsce” na którym omówiono i poddano ocenie trwający obecnie proces zeroemisyjnej transformacji. Debata (zorganizowana na głównej scenie kongresu) cieszyła się dużym zainteresowaniem gości za sprawą istotnej tematyki oraz zgromadzonych na scenie ekspertów. Wśród nich byli: Carla Wentzel (Prezeska Zarządu Volkswagen Group Polska), Krzysztof Bolesta (Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska), Jakub Faryś (Prezes PZPM) oraz Artur Kalicki (Członek Zarządu Polenergia eMobility). Dyskusję moderował red. Tomasz Sewastianowicz z Dziennika Gazety Prawnej.

Jesteśmy liderem finansowania samochodów elektrycznych w Polsce i systematycznie badamy oczekiwania naszych klientów, stąd wiemy, że takie kwestie, jak zachęty podatkowe czy infrastruktura ładowania (zarówno ta publiczna jak i prywatna, w miejscach zamieszkania pracowników) są absolutnie kluczowe. To, co jednak w ostatnich miesiącach wybija się na plan pierwszy, to coraz bardziej odczuwalna potrzeba edukacji społeczeństwa w zakresie korzyści, płynących z elektryfikacji. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy aktywnie uczestniczyć w Kongresie MOVE i dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem – komentuje Mikołaj Woźniak, Prezes Zarządu Volkswagen Financial Services.

Edukacja ekspertów

Volkswagen Financial Services razem z Volkswagen Group Polska, Fleet Meetings i Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych zorganizowali branżowe spotkanie flotowe, na którym przedstawiciele VW FS opowiedzieli m.in. o specyfice Flotowego Modelu Agencyjnego czy wprowadzaniu elektryków do floty. Krzysztof Leszczyński (Ekspert ds. elektromobilności) oraz Maciej Zwiewka (Dyrektor Sprzedaży Flotowej) przybliżyli flotowcom, dlaczego już teraz warto wprowadzać elektryki do swojego parku samochodów oraz jak zrobić to łatwo i kompleksowo – w ramach programu ELECTRIFY.

Samochody elektryczne mogą nieść szereg korzyści: od niskich kosztów eksploatacji w określonych profilach użytkowania aut, poprzez oszczędności czasowe na jeździe buspasami i bezpłatne parkowanie w miastach, aż po ograniczanie emisji CO2, tak ważne w kontekście przepisów ESG. Warto wspomnieć też o okazji do budowania przez firmy nowoczesnego proekologicznego wizerunku – tłumaczy Krzysztof Leszczyński, Ekspert ds. elektromobilności w Volkswagen Financial Services.

Touch and try experience

Goście przez cały czas trwania Kongresu MOVE mogli korzystać z wyjątkowej przestrzeni wystawienniczej przygotowanej przez Volkswagen Financial Services i Volkswagen Group Polska. Oprócz praktycznej wiedzy przekazywanej przez ekspertów czekało tam coś jeszcze – a mianowicie modele samochodów VGP: Volkswagen ID. 7 i ID. Buzz, Škoda Superb PHEV oraz CUPRA Born. Pojazdy można było obejrzeć z bliska, a nawet umówić się na jazdę próbną.

kontakt dla mediów
Piotr Żabowski
dfusion communication, Volkswagen Financial Services
Piotr Żabowski

piotr.zabowski@dfusion.pl

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Piotr Żabowski
dfusion communication, Volkswagen Financial Services
Piotr Żabowski

piotr.zabowski@dfusion.pl

informacje o firmie