technologie

Samsung wprowadza nową linię pralek o wysokiej efektywności energetycznej i zaawansowanych funkcjach AI

Nowa linia pralek firmy Samsung obejmuje energooszczędną pralkę A-40% zapewniającą oszczędność energii dzięki zastosowaniu mi.in. technologii Bubble Shot z wieloma funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji, takimi jak AI Ecobubble™, AI Wash czy AI Energy Mode.

Samsung ogłosił wprowadzenie na rynek nowej linii pralek w Europie. Została ona po raz pierwszy zaprezentowana podczas globalnej premiery „Welcome to BESPOKE AI”, która odbyła się  wczoraj w Paryżu. Nowe produkty wprowadzają użytkowników w świat sztucznej inteligencji – Samsung Bespoke AI.

Jesteśmy przekonani, że pralki mogą przyczynić się do bardziej energooszczędnego stylu życia – powiedział Moohyung Lee, Executive Vice President and Head of the Customer Experience Team, Digital Appliances (DA) Business w Samsung Electronics.

Modele prezentowane podczas „Welcome to BESPOKE AI” są wprowadzane na rynek w czterech seriach produktowych. Należą do nich modele A-10% i A-20% o większej efektywności energetycznej w opcjach o pojemności 9 kg i 11 kg, a także dodatkowa energooszczędna pralka A-40% o pojemności 11 kg. Ponadto, dzięki technologii SpaceMax™, nowe produkty umożliwiają uzyskanie dużej pojemności aż 11 kg przy głębokości 60 cm, co ułatwia instalację, a także są wykonane zgodnie z wzornictwem serii Bespoke[1] zapewniającym niezwykle estetyczny wygląd.

Bardziej wydajny niż klasa „A” dzięki zaawansowanym technologiom firmy Samsung

Nowa linia pralek zapewnia znaczne oszczędności energii w procesie prania, a największym osiągnięciem jest model A-40% zapewniający szczególną oszczędność energii. Samsung stosuje zaawansowane technologie, które wprowadza po raz pierwszy w swojej linii pralek, aby osiągnąć zużycie energii zmniejszone nawet o 40% w stosunku do minimalnych wymagań dla klasy efektywności energetycznej A[2].

Podstawową technologią zapewniającą dodatkową oszczędność energii jest Bubble Shot[3]. W rozwiązaniu tym woda z detergentem jest rozpylana wewnątrz bębna na powierzchnię ubrań po przetłoczeniu ją przez pompę obiegową. Dzięki temu prane rzeczy łatwo nasiąkają wodą, a detergent wnika równomiernie, co zwiększa ogólną wydajność prania.

Technologia Bubble Shot pomaga również użytkownikom oszczędzać wodę i skracać czas trwania cyklu podczas korzystania z cyklu Bawełna. Zużywa tym samym do 20% mniej wody[4] niż tradycyjne pralki. Gęstość detergentu w wodzie wzrasta przy tej samej jego ilości.  Taki zabieg zwiększa wydajność prania, jednocześnie skracając czas cyklu prania nawet o 25%[5].

Dzięki AI Energy Mode[6] w SmartThings Energy użytkownicy mogą monitorować swoje dzienne, tygodniowe a nawet miesięczne zużycie energii. Ponadto, funkcja ta szacuje wysokość miesięcznych rachunków za prąd. Jeśli miesięczny rachunek za energię elektryczną przekroczy cel użytkowników, SmartThings Energy może włączyć tryb oszczędzania energii, który inteligentnie zmniejsza zużycie energii nawet o 70% w porównaniu z praniem w ciepłej wodzie[7].

Jeszcze więcej doświadczeń dzięki AI

Nowa linia pralek poprawia poziom efektywności energetycznej, natomiast podstawowe funkcje linii pomagają użytkownikom prawidłowo dbać o prane ubrania i to przy mniejszym wysiłku.

AI Ecobubble™[8] umożliwia dopasowanie programów do prania. W zależności od wykrytego rodzaju tkaniny dostosowuje liczbę bąbelków, które szybko usuwają brud i plamy, a także czas prania, temperaturę wody i prędkość wirowania. Dzięki temu pierze tak samo skutecznie w chłodnej, jak i ciepłej wodzie, zmniejszając zużycie energii nawet o 70%[9] w porównaniu z praniem w wodzie ciepłej. Chroni również kolor i fakturę ubrań dzięki poprawie pielęgnacji tkanin nawet o 45,5%.[10]

Dodatkowo, AI Wash (AI Pranie Optymalne) pierze ubrania delikatnie, ale dokładnie[11] przy użyciu mniejszej ilości wody i detergentu. Dzięki zaawansowanym czujnikom AI Wash wykrywa wagę i miękkość tkaniny we wsadzie i aktywnie monitoruje aktualny poziom zabrudzenia. AI Wash wykorzystuje zebrane informacje do dozowania odpowiedniej ilości wody i detergentu. Co więcej, aby uzyskać najlepsze rezultaty[12], stale dostosowuje czas namaczania, płukania i wirowania. W rezultacie AI Wash poprawia wydajność prania i zmniejsza liczbę odpadów.

Szeroka gama funkcji związanych z praniem

Samsung zastosował i rozszerzył funkcje w trzech ważnych obszarach prania – redukcji uwalniania mikroplastiku, łatwości użytkowania i czasu prania. Jak tego dokonano? Stosując nowoczesne rozwiązania:

Cykl Less Microfiber™: wszystkie produkty z oferty są wyposażone w standardowy cykl Less Microfiber™.  Został on stworzony po to, aby z ubrań wydzielało się mniej mikroplastiku odprowadzanego do wody odpływowej. Dostosowując prędkość obrotową silnika i intensywność prania, cykl ten zmniejsza liczbę mikrowłókien uwalnianych do wody odpływowej nawet o 54%.[13]

Detergent Scan[14] i Care Label Scan[15]: aplikacja SmartThings Clothing Care[16] oferuje konsumentom nowe funkcje ułatwiające korzystanie z pralki. Skanowanie kodu kreskowego detergentu pozwala użytkownikom łatwo dobrać odpowiednią ilość detergentu lub płynu do zmiękczania tkanin. Gdy użytkownik zeskanuje kod detergentu lub płynu za pomocą aplikacji SmartThings, wysyła ona informacje do pralki, aby dodać odpowiednią ilość środka do prania. Dodatkowo, użytkownicy mogą znaleźć funkcję o nazwie Care Label Scan. Aplikacja SmartThings weryfikuje i przekazuje wskazówki dotyczące prania do pralki, dzięki czemu ubrania będą odpowiednio wyprane tj. na podstawie etykiet pielęgnacyjnych zeskanowanych przez użytkowników.

Super Speed: dzięki trybowi Super Speed pranie można ukończyć w zaledwie 39 minut.[17] Ten krótki czas prania jest możliwy dzięki funkcji QuickDrive™, w której ubrania są dynamicznie przemieszczane. Czas płukania skraca się również za pomocą trybu Speed Spray, w którym wystrzeliwane są silne strumienie wody, aby szybko usunąć pozostałości detergentu. Co więcej, aby błyskawicznie odwirować ubrania, pralka przyspiesza prędkość wirowania w zależności od wsadu prania.

Dostępność

Dostępnych jest 15 wariantów kolorystycznych i wzorniczych pralek w czterech seriach produktów (WW8/7/6/5000D). Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: Samsung.com.   

Nie wszystkie modele są dostępne w Polsce.

[1] Tylko wybrane modele (WW11DB8******, WW11DB7******)

[2] Na podstawie wewnętrznych testów firmy Samsung. Modele z serii WW8400D są o 40% bardziej wydajne niż jest to wymagane do osiągnięcia klasy efektywności energetycznej A zgodnie z rozporządzeniem (UE) nr 2019/2014.  Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków użytkowania.

[3]Tylko wybrane modele (WW**DB8******, WW**DB7******)

[4] Na podstawie wewnętrznych testów z wykorzystaniem cyklu Bawełna na modelu WW7400D z funkcją Bubble Shot w porównaniu z konwencjonalną pralką Samsung bez funkcji Bubble Shot. Wyniki mogą się różnić w zależności rodzaju prania i warunków użytkowania.

[5] Na podstawie wewnętrznych testów z wykorzystaniem cyklu Bawełna na modelu WW7400D z funkcją Bubble Shot w porównaniu z konwencjonalną pralką Samsung bez funkcji Bubble Shot. Wyniki mogą się różnić w zależności rodzaju prania i warunków użytkowania.

[6] Dostępny w urządzeniach z systemem operacyjnym Android lub iOS. Wymagane są łączność Wi-Fi i konto Samsung.

[7] Można stosować, gdy temperatura prania wynosi od 20 do 40°C.

[8] Funkcja AI EcobubbleTM jest aktywowana tylko w niektórych programach prania (w tym bawełny i syntetyków) oraz w trybie inteligentnym, gdy wsad waży mniej niż 2 kg.

[9] W porównaniu do prania w ciepłej wodzie. Test przeprowadzony zgodnie z normą IEC 60456-2010 / wsad 4kg / tryb Super Eco Wash na zimno (WF80F5E5U4W) w porównaniu do trybu Bawełna 40°C bez funkcji Ecobubble (WF0702WKU).   Poszczególne wyniki mogą się nieco różnić.

[10] Na podstawie testu EMPA przeprowadzonego na modelu o wadze 9 kg (WF906U4SAGD, syntetyki), z funkcją Ecobubble™ i bez niej.  Dane zebrane z poszczególnych testów. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnego sposobu użytkowania.

[11] Na podstawie algorytmu stworzonego przez sztuczną inteligencję. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnego zastosowania.

[12] W porównaniu ze zwykłym automatycznym dozownikiem Samsung, który jest ustawiony na dozowanie zalecanej ilości detergentu. Na podstawie ciągłej analizy ilości detergentu użytego w ostatnich 10 cyklach. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od indywidualnego sposobu użytkowania.

[13] Na podstawie testów przeprowadzonych przez Ocean Wise Plastics Lab na 2-kilogramowym wsadzie w postaci bluz z kapturem wykonanych w 100% z poliestru, porównując cykl Syntetyki w konwencjonalnym modelu Samsung WW4000T i cykl Less Microfiber w modelu WW7000B. Wyniki mogą się różnić w zależności od rodzaju pranej ubrań i warunków użytkowania.

[14] Tylko wybrane modele (WW**DB8*9***, WW**DB7*9***). Funkcja ta jest dostępna tylko w przypadku użycia określonych detergentów i zmiękczaczy zarejestrowanych w bazie danych SmartThings (według stanu z grudnia 2023 r.).

[15] Tylko wybrane modele (WW**DB8*9***, WW**DB7*9***, WW**DB7*3***). Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za ewentualne negatywne skutki, w tym między innymi za szkody powstałe wskutek wprowadzenia przez niego nieprawidłowych informacji.

[16] Dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Wymagane jest połączenie Wi-Fi.

[17] W trybie Super Speed przy domyślnych ustawieniach, ze wsadem o wadze 5 kg.

kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie tworzy i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych (wearables), tabletów, urządzeń AGD, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników czy rozwiązań LED, a dzięki otwartej współpracy z partnerami pozwala doświadczać ekosystemu połączonych ze sobą urządzeń na aplikacji SmartThings. Więcej informacji można znaleźć na stronach: https://news.samsung.com/pl/ oraz http://news.samsung.com.

kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie tworzy i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych (wearables), tabletów, urządzeń AGD, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników czy rozwiązań LED, a dzięki otwartej współpracy z partnerami pozwala doświadczać ekosystemu połączonych ze sobą urządzeń na aplikacji SmartThings. Więcej informacji można znaleźć na stronach: https://news.samsung.com/pl/ oraz http://news.samsung.com.