wydarzenia sprawy społeczne

Kolejne przysięgi Terytorialsów już w ten weekend - zapowiedź

W dniach 24.02- 25.02 w czterech brygadach OT ponad 400 ochotników po szkoleniu podstawowym i wyrównawczym w obecności zaproszonych gości, rodziców i przyjaciół złoży uroczystą przysięgę na sztandar, tym samym zasilając grono Terytorialsów.

W najbliższy weekend w czterech miastach w Polsce tj.: Grudziądzu, Myślenicach, Czarnkowie oraz Kielcach ponad 400 przyszłych Terytorialsów, którzy ukończyli szkolenie podstawowe lub wyrównawcze w ramach projektu "Ferie z WOT", złoży przysięgę wojskową. Uroczystość ta jest pierwszym podniosłym wydarzeniem po intensywnym okresie szkolenia, podczas którego ochotnicy zdobywali niezbędną wiedzę oraz nowe umiejętności. Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami oraz relacjonowania tych szczególnych wydarzeń.

24.02.2024 r.

Grudziądz  

Przysięga w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie OT im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” odbędzie się na placu apelowym 83 batalionu lekkiej piechoty w Grudziądzu o godz. 11:00. Przysięgę złoży aż 124 ochotników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe w ramach „Ferii z WOT”.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi Pani Dagmara Gmyrek, tel. 534-124-426.

Czarnków

Przysięga ochotników z 12 Wielkopolskiej Brygadzie OT im. gen. bryg. Stanisława Taczaka odbędzie się na Placu Wolności w Czarnkowie o godz. 12:00. Tego dnia blisko 85 rekrutów dostąpi zaszczytu złożenia przysięgi wojskowej. Wśród przysięgających znaleźli się m.in.: 9 kolegów - uczniów ze szkoły w Środzie Wielkopolskiej, bracia bliźniacy czy kilkunastu studentów.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi por. Anna Jasińska- Pawlikowska, tel. 887 664 045.

25.02.2024 r.

Kielce

W Kielcach, przy ul. Wojska Polskiego 300, na "Kieleckiej Bukówce" o godz. 11:00 odbędzie się przysięga ochotników z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego, ps. „Nurt”. Przysięgę złoży 34 nowych Terytorialsów, którzy ukończyli szkolenie podstawowe w ramach „Ferii z WOT”. Towarzyszyć im będzie 26 uczestników szkolenia wyrównawczego. Wśród przysięgających jest 24 % kobiet, m.in. studentki Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi ppor. Daniel Woś, tel. 792 186 461.

Myślenice

Na rynku w Myślenicach o godz. 11:00 113 ochotników z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego, ps. „Niedźwiadek” złoży przysięgę wojskową. Wśród przysięgających są głównie uczniowie szkół średnich i studenci krakowskich uczelni, m.in: z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej czy Akademii Górniczo-Hutniczej. Podczas uroczystości zaplanowany jest występ Orkiestry Reprezentacyjnej WOT.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi kpt. Adam Trębacz, tel. 887 704 274.

***

Terytorialna służba wojskowa jako jedyna pozwala na pogodzenie życia zawodowego i prywatnego ze służbą Ojczyźnie. WOT stanowi wspólnotę żołnierzy pełniących terytorialną i zawodową służbę wojskową, ukierunkowaną na realizację misji obrony i wspierania lokalnych społeczności. Budowanie potencjału osobowego to jeden z priorytetowych kierunków formacji pozwalający osiągnąć zdolności operacyjne. Obecnie w WOT służy ponad 40 tys. żołnierzy.

kontakt dla mediów
Biuro Prasowe DWOT
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej
Biuro Prasowe DWOT

rzecznik.wot@mon.gov.pl

tel: 261-883-029

informacje o firmie

Zespół prasowy DWOT

załączniki

kontakt dla mediów
Biuro Prasowe DWOT
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej
Biuro Prasowe DWOT

rzecznik.wot@mon.gov.pl

tel: 261-883-029

informacje o firmie

Zespół prasowy DWOT