media/marketing/reklama

„Do Rzeczy” nr 8: Unia jak Sowiety. Od czerwonej do zielonej rewolucji.

– Dlaczego Polacy są do tego stopnia ślepi i głusi, że widząc i słysząc otwarcie głoszone tezy, które od wielokrotnie wobec nas używanych dawnych dyskursów okupacyjnych różni tylko nowa, „europejska” terminologia,
nie przyjmują tego, co widzą i słyszą, do wiadomości?
zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “»Państwo europejskie«: niemiecki klon ZSRS”.

– Ponad 32 tys. zł rocznie na jednego pracującego Polaka przez kolejnych 26 lat, czyli łącznie 832 tys. zł na jedną osobę! – tyle może nas kosztować realizacja unijnej polityki klimatycznej do 2050 r. Stracimy nie tylko pieniądze, lecz także wolność ostrzega Łukasz Warzecha w artykule “Na razie zrozumieli tylko rolnicy”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Jeżeli PiS w ciągu ośmiu lat dotkliwie poobijał polską demokrację liberalną, to Donald Tusk w zaledwie miesiąc stał się jej grabarzem. Nowy rząd oficjalnie nie zawiesił żadnych przepisów, tylko w świetle kamer zdecydował o ich ignorowaniu, budując niejako „obok” realnie istniejącego państwa alternatywny porządek polityczno-prawny.
Polski liberalizm przeżywa głęboki kryzys tożsamościowy, z którego już się nie podniesie
stwierdza Jan Fiedorczuk
w tekście “Brunatni liberałowie  u władzy”.

– Wystawa „Vilnius, Wilno, Vilne 1918–1948. Jedno miasto – wiele opowieści” gościła w Krakowie i na Litwie.
To kolejny objaw odwilży w stosunkach polsko-litewskich
pisze Wiesław Chełminiak w artykule “Legenda umiera ostatnia”.

– Prezydent Federacji Rosyjskiej w rozmowie z amerykańskim dziennikarzem dał znak, że wojna na Ukrainie trwać będzie do czasu kompromisu ze strony Waszyngtonu – zauważa Wojciech Golonka w tekście “Co nam mówi Putin”.

– Barbara Engelking to laureatka prestiżowych nagród, ostatnio otrzymała doktorat honoris causa Uniwersytetu w Tel Awiwie. Światowa opinia publiczna nie wie, że jej publikacje to hucpa. Dowodem na to jest manipulowanie treścią cytatówi przedstawianie fałszywych oskarżeń i plotek o rzekomych zbrodniach Polaków jako dowodów – stwierdza Piotr Gontarczyk w tekście “Polski chłop jako menel i morderca Żydów”.

– Wojna w Strefie Gazy trwa już prawie cztery miesiące, a nie tylko nie widać przełomu militarnego, lecz także wciąż nie wiadomo, co się stanie z jej mieszkańcami. Tymczasem mnożą się doniesienia wskazujące na to, że Izrael chce uniemożliwić Palestyńczykom powrót do domów – zauważa Witold Repetowicz w artykule “Dehumanizacja wroga”.

W najnowszym numerze również Wojciech Cejrowski o postępującej demencji prezydenta Bidena.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 19 lutego 2024 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.