nowe produkty/usługi sprawy społeczne

Wigilia z KGHM – pracownicy Polskiej Miedzi przygotowali wyjątkowy album z bożonarodzeniowymi tradycjami

20.12.2023 | KGHM Polska Miedź
Co ma wspólnego opłatek z czosnkiem, czy jak zrobić holubci albo kluski z makiem – pracownicy KGHM dzielą się bożonarodzeniowymi tradycjami i przepisami na wyjątkowe potrawy. Jest już dostępna kolejna książka załogi Polskiej Miedzi, tym razem zapraszamy na „Wigilię z KGHM”. Publikację można pobrać online.

 Album został stworzony przez załogę Polskiej Miedzi – jest to zbiór przepisów kulinarnych i porad jak przygotować świąteczne ozdoby, przygotowanych i polecanych przez pracowników KGHM. Zespół miedziowej spółki dzieli się przepisami na domowe potrawy świąteczne, które każdego roku goszczą na ich wigilijnych stołach. Przepisy zebrane w książce zostały nadesłane na konkurs organizowany przez KGHM. Główną nagrodą będą warsztaty gotowania z mistrzem – Karolem Okrasą.

Książka to zbiór wyjątkowych smaków i zapachów, ale także zapis niezwykłych, często bardzo osobistych, historii podkreślających jedyny w swoim rodzaju charakter zbliżających się świąt. Każda strona tej książki wypełniona jest pachnącymi składnikami potraw, ale też towarzyszącymi im wspomnieniami i emocjami pracowników Polskiej Miedzi. W przepisach i poradach znajdziecie Państwo kulinarną różnorodność goszczącą na stołach załogi KGHM, ale też aktywność i zaangażowanie w budowanie lokalnej społeczności w tym świątecznym okresie – powiedziała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Swoimi tradycjami bożonarodzeniowymi podzielili się górnicy, hutnicy, przeróbkarze i przedstawiciele innych zawodów w KGM. W albumie można znaleźć przepis na najlepszy na świecie barszcz wigilijny, kluski z makiem, śledzie w pomidorach i ze śliwką czy pierogi z kapustą i zimną zupę babci Gieni. Adam Pisarski z Zakładów Górniczych Rudna zdradził sekretną tradycję swojej rodziny, która z Bieszczad trafiła na Dolny Śląsk. Po tym jak jego bliscy podzielą się opłatkiem, sięgają po czosnek podawany z chlebem i solą. A to tylko jedna z niespodzianek, które czekają na czytelników „Wigilii z KGHM”.

Pracownicy KGHM mają również niesamowite talenty związane ze słodkimi wypiekami. W albumie można znaleźć przepisy na kilkanaście pierników i piernikowych ciasteczek. Przedstawiciele załogi radzą też jak przygotować własnymi siłami kalendarz adwentowy, jak pięknie zapakować prezenty czy przygotować skarpetkowego skrzata.

Poniżej zamieszczamy link, gdzie można pobrać książkę z przepisami – pobierz już dziś i przygotuj swój bożonarodzeniowy stół z Rodziną KGHM. 

„Wigilia z KGHM” to trzecia książka przygotowana przez załogę Polskiej Miedzi. W tym roku pracownicy radzili już jak przygotować się do Świąt Wielkanocnych oraz jak bezpiecznie uprawiać turystykę górską „W góry z KGHM. Bezpiecznie na szlaku z Rodziną Polskiej Miedzi”. Oba albumy również można obejrzeć i pobrać online:

kontakt dla mediów
Zespół Komunikacji
KGHM Polska Miedź SA
Zespół Komunikacji

komunikacja@kghm.com

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Zespół Komunikacji
KGHM Polska Miedź SA
Zespół Komunikacji

komunikacja@kghm.com

informacje o firmie