media/marketing/reklama

e-Wprost nr 50 (202): Co dalej z TVP, koalicjanci wystawieni do wiatraków i jak rozpoznać dziecięcą depresję

Ponadto w wydaniu: Bogdan Zdrojewski o abonamencie, Małgorzata Wassermann o nowym rządzie, Janusz Piechociński o domowych budżetach Polaków, Weronika Ciechowska walczy o spadek, czy alienacja rodzicielska to pseudoteoria, unijni nacjonaliści znów w natarciu, prof. Lew-Starowicz o muzyce w sypialni i wiele więcej.

„Reforma TVP czy zemsta”. Kończy się pewna epoka mediów publicznych, w dużej mierze podporządkowanych agendzie Prawa i Sprawiedliwości. Jaki kształt powinna przyjąć finansowana przez podatników telewizja i radio? Analiza Marcina Makowskiego.

„Nie da się zagłodzić TVP”. – Dziś mamy przekonanie, że ściśle określona grupa z dziennikarstwem nie miała absolutnie nic wspólnego – mówi Elizie Olczyk Bogdan Zdrojewski z PO, szef sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Co jeszcze w nowym „Wprost”

„Nie powinno nam być do śmiechu”. – W normalnym państwie proporcje między farsą, szyderstwem a normalnym życiem da się oddzielić. W Polsce jest inaczej – ocenia w rozmowie z Agnieszką Szczepańską-Niesłuchowską Janusz Piechociński, były wicepremier w rządzie PO-PSL.

„Nie chcemy tego rządu”. – Szymon Hołownia jest barwny, ma obycie w mediach, ale sądzę, że już dostrzegł, że prowadzenie porządku obrad to nie jest łatwa sprawa – mówi Marcinowi Makowskiemu posłanka PiS Małgorzata Wassermann.

„Wystawieni do wiatraków”. Cały tydzień ciągnęły się zawirowania wokół ustawy o zamrożeniu cen energii i dorzuconych do niej przepisów wiatrakowych. Nadwyrężyły zaufanie między koalicjantami – pisze Eliza Olczyk.

„Watykan nakłada karę, a biskup świętuje”. Radio Maryja hucznie obchodziło kolejną rocznicę swojego powstania. Wśród zaproszonych gości był biskup Stanisław Regmunt, którego Watykan ukarał za tuszowanie pedofilii. Więcej w tekście Piotra Barejki.

„Kiedy sześciolatek nie chce żyć”. Dziecko w depresji potrafi długo nosić maskę, pod którą kryje się rozpacz, samotność, poczucie winy i góry lęku. Jego opiekunowie tego nie rozpoznają, a depresja dziecięca istnieje i wcale nie jest tak rzadka, jak nam się wydaje – ostrzega Marta Byczkowska-Nowak.

„Córka, macocha i spadek”. Weronika Ciechowska, córka lidera zespołu Republika, wyjaśnia Wiktorowi Krajewskiemu, dlaczego po latach zdecydowała się na sądową batalię o schedę po ojcu z kiedyś ukochaną macochą.

„Alienacja rodzicielska to pseudoteoria”. – W imię pseudoteorii, zakwestionowanej m.in. przez ONZ i WHO, kobiety w Polsce są karane wysokimi grzywnami, odbiera im się dzieci – mówi Krystynie Romanowskiej psycholożka dr Anna Owczarek.

„Jakich utworów słuchać w sypialni”. O tym, że muzyka ma wpływ na seks wiadomo od dawna. Mniej natomiast wiadomo o tym, że muzykoterapia i choreoterapia, czyli leczenie tańcem, są stosowane w leczeniu zaburzeń seksualnych, a nawet u ofiar seksualnej przemocy – pisze Zbigniew Lew-Starowicz.

„Kryzys na granicy z Ukrainą”. Służąca dotąd za wzór zaangażowania w pomoc Kijowowi Polska została – ku uciesze Kremla – zdegradowana do poziomu orbanowskich Węgier czy Słowacji, rządzonej od niedawna przez prorosyjskiego premiera Fico – pisze Jakub Mielnik.

„Przedwyborcze kalkulacje”. Unia Europejska może czuć ulgę z powodu wyniku wyborów w Polsce, ale w reszcie UE wiatry zdają się wiać w przeciwną stronę. Jakub Mielnik o sondażach, które zapowiadają sukces nacjonalistów.

„Rodzina żyła z ponurym brzemieniem”. Brutalny dyktator Stalin był także człowiekiem, mężem i ojcem. A to, jakim był mężem i ojcem, wiele mówi o charakterze reżimu, który stworzył i którego echa słyszymy do dzisiaj. Więcej w tekście Miłosza Szymańskiego.

„Polski »Proces«”. Książka dziennikarzy „Wprost” opowiada o ludziach oskarżanych bez wyraźnego powodu, aresztowanych i rujnowanych finansowo tylko dlatego, że założyli firmy i odnosili sukcesy. Poleca Leszek Bugajski.

„Fascynująca historia przypraw”. – Lepiej by było, gdyby Europejczycy nie mieli pragnienia zdobycia tych przypraw, byłoby to na pewno lepsze dla reszty świata – mówi Katarzynie Świerczyńskiej Thomas R. Berg, autor książki „Na koniec świata. Przyprawy, które zmieniły historię”.

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.