handel kultura/sztuka/rozrywka

Rossmann w łódzkiej wersji kultowej gry Monopoly

Z okazji 600. urodzin miasta Łodzi powstała łódzka wersja znanej i lubianej gry Monopoly. Nie mogło w niej zabraknąć Rossmanna, który w tym roku świętuje swoje 30-lecie istnienia w Polsce. Na planszy gry znalazło się pole z centralą firmy, a na okładce drogeria w Manufakturze. W ten sposób Rossmann nawiązał do swojej historii i początków działalności w naszym kraju. Uroczysta premiera gry miała miejsce 28 października w Fabryce Sztuki w Łodzi.

W maju 1993 roku Rossmann otworzył swoją pierwszą drogerię w Polsce przy ul. Piotrkowskiej. Od tego momentu w Łodzi bije serce firmy. Tutaj znajduje się centrala, centrum informatyczne, główny magazyn, a także ponad 50 drogerii. Jednocześnie Rossmann jest największym pracodawcą województwa łódzkiego, zatrudniając ponad 17 tys. pracowników w całym kraju.

W tym roku firma świętuję swoje 30. urodziny w Polsce. Z tej okazji angażuje się w interesujące projekty, takie jak, m.in. sadzenie Lasu Rossmanna czy sponsoring 600. urodzin Łodzi. Z wielką chęcią Rossmann przystąpił do Monopoly Łódź w roli partnera wydania. Poza swoim polem na planszy, w grze znalazła się także dedykowana firmie karta Szansa.

Monopoly to kultowa gra planszowa, która ma ponad 300 tematycznych wersji. W wersji łódzkiej znalazły się najważniejsze miejsca związane z miastem, m.in. parki, miejsca turystyczne, obiekty historyczne, firmy wywodzące się z Łodzi, stadiony czy pomniki. Gra ma dedykowaną szatę graficzną, unikatowe banknoty, karty Szansy i Kasy Społecznej okraszone lokalnymi elementami. Wydawcą jest Winning Moves.
Monopoly Łódź jest w sprzedaży w drogerii Rossmann w Manufakturze, Empiku, Świecie Książki i innych księgarniach w rejonie łódzkim.

Jakub Jankowski

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o., +48 691 521 009
Agata Nowakowska

Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy Rossmann SDP Sp. z o.o., +48 691 521 009
Agata Nowakowska

Agata_Nowakowska@rossmann.com.pl

informacje o firmie