energetyka nauka/edukacja/szkolenia

Grupa Enea na rzecz kształcenia przyszłych kadr dla energetyki

12.10.2023 | Enea

Enea oraz Politechnika Poznańska chcą połączyć siły i współpracować w obszarze kształcenia przyszłych kadr dla energetyki. Podpisany list intencyjny zakłada rozwój wspólnych projektów, w szczególności w obszarze kształcenia specjalistów w dziedzinie energetyki jądrowej, rozwoju technologii magazynowania energii, energetycznego wykorzystania wodoru, biometanu i amoniaku, niezależności energetycznej i energetyki obywatelskiej.

Skuteczne zarządzanie wytwarzaną i dystrybuowaną energią, wykorzystanie innowacyjnych technologii cyfrowych w energetyce, inteligentna i czysta mobilność to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stoi obecnie sektor energetyczny. Do ich realizacji potrzebna jest wykwalifikowana kadra, z wysokimi kompetencjami i wiedzą, stąd pomysł na połączenie działań praktyków ze spółek Grupy Enea z doświadczeniem naukowców z Politechniki Poznańskiej.

Nowoczesna energetyka, oparta o innowacyjne i inteligentne rozwiązania, potrzebuje kadr przyszłości. Wspólnie z Politechniką Poznańską dostrzegamy potencjał do współpracy w zakresie kształcenia przyszłych specjalistów, dzięki którym transformacja energetyczna będzie realizowana sprawnie, a innowacje i nowoczesne technologie będą rozwijane w Grupie Enea przez świetnie wykształconych ekspertów. Wspólnie z Politechniką Poznańską rozwijamy kompetencje, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości polskiej energetyki – podkreślił Lech Żak, wiceprezes Enei ds. strategii i rozwoju.

Politechnika Poznańska, jako wiodący ośrodek rozwoju młodych kadr naukowych i technicznych będzie czuwać nad zapewnieniem najwyższej jakości edukacji dla przyszłych kadr dla elektroenergetyki. Sygnatariusze listu zadeklarowali wolę współpracy m.in. w zakresie kształcenia przyszłych kadr z uwzględnieniem energetyki jądrowej, popularyzacji energetyki obywatelskiej i promowania niezależności energetycznej, rozwoju technologii magazynowania energii, energetycznego wykorzystania wodoru, biometanu i amoniaku.

kontakt dla mediów
Luiza Trocka
Biuro Prasowe Grupy Enea
Luiza Trocka

luiza.trocka@enea.pl

tel: +48 61 884 54 37

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Luiza Trocka
Biuro Prasowe Grupy Enea
Luiza Trocka

luiza.trocka@enea.pl

tel: +48 61 884 54 37

informacje o firmie