technologie

Kolekcja obrazów z Metropolitalnego Muzeum Sztuki w Samsung The Frame

Od dziś użytkownicy telewizorów Samsung The Frame mogą wzbogacić swoją pokaźną galerię dzieł sztuki, dostępną w Art Store, o kolejne 38 wyjątkowych obrazów – tym razem z nowojorskiego Metropolitalnego Muzeum Sztuki (MET).  Teraz, miłośnicy sztuki mogą podziwiać w swoim domowym zaciszu takie dzieła jak: Próba baletowa na scenie Edgara Degasa, Słonecznik Vincenta Van Gogha, Martwa natura z jabłkami i pomarańczami Paula Cézanne’a, czy Pokaz cyrkowy (Parade du Cirque) Georgesa Seurata. Entuzjastów kultury wysokiej z pewnością zachwycą również starożytne artefakty, np. egipski amulet Oko Horusa oraz średniowieczne skarby, w tym Jednorożec odpoczywający w ogrodzie.

W ramach partnerstwa z Metropolitarnym Muzeum Sztuki wszyscy korzystający na co dzień z szerokich możliwość telewizora Samsung The Frame mogą poznawać kolejne zasoby tego najstarszego i największego muzeum w Stanach Zjednoczonych. W jego głównej części znajduje się ponad 2 miliony eksponatów. Dzięki Art Store chociaż część z nich jest na wyciągniecie ręki – obrazy z przestrzeni wielu stuleci, kontynentów i ruchów artystycznych, wyświetlane na The Frame, wyglądają niemal tak realistycznie jak na żywo.

Użytkownicy Samsung Art Store[1] mogą wybierać spośród 38 dzieł z całego wachlarza legendarnych działów muzealnych MET, w tym Skrzydła Amerykańskiego, Skrzydła Azjatyckiego, Sztuki Egipskiej, Malarstwa Europejskiego, Sztuki Islamu i wielu innych. Posiadacze telewizora The Frame w swoich domach mogą wyświetlać uwielbiane przez siebie dzieła sztuki, w tym: Próba baletowa na scenie Edgara Degasa (ok. 1874); Słonecznik Vincenta Van Gogha (1887); Martwa natura z jabłkami i pomarańczami Paula Cézanne’a (ok. 1890); oraz Pokaz cyrkowy (Parade du Cirque) Georgesa Seurata (1887–88). Dodatkowo, mogą podziwiać także starożytne artefakty, takie jak egipski amulet Oko Horusa (ok. 1070–664 p.n.e.) i średniowieczne skarby, np. Jednorożec odpoczywający w ogrodzie (1495–1505), słynny francusko-południowoniderlandzki gobelin pochodzący z serii gobelinów pt. Unicorn Tapestries. To jednak nie wszystko. Słynne japońskie dzieła sztuki, takie jak Pod mostem Mannen w Fukagawa Katsushiki Hokusaia (ok. 1830–32), a także Krótka ilustrowana biographia mnicha Nichirena: uciszanie wzburzonego morza w Tsunoda na wygnaniu na Wyspie Sado (1835–36) Utagawy Kuniyoshiego również znajdują się bogatych zasobach sklepu Art Store. W kolekcji znajduje się też kilka amerykańskich dzieł sztuki o znaczeniu historycznym, takich jak Waszyngton przeprawia się przez rzekę Delaware Emanuela Leutzego (1851).

Oprócz dzieł Metropolitarnego Muzeum Sztuki, w ramach Art Store, użytkownicy Samsung The Frame, mogą podziwiać w jakości 4K także wybrane obrazy z paryskiego Luwru, muzeum Prado w Madrycie, Albertiny w Wiedniu, galerii Tate Modern w Londynie, muzeum Van Gogha w Amsterdamie, czy też państwowego muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu i LUMAS. Aktualnie w zbiorach Art Store jest dostępnych ponad 2300 dzieł sztuki z całego świata.

The Frame to telewizor, który urzeczywistnia przekonanie, że największy domowy ekran może stać się doskonałym elementem wystroju wnętrza. Jego Design Obrazu sprawia, że często do końca nie wiemy, czy mamy do czynienia z telewizorem czy obrazem. Eleganckie i nowoczesne wzornictwo czy dostępny w zestawie Dopasowany Uchwyt sprawiają, że ekran prezentuje się jak prawdziwe dzieło sztuki. Ponadto posiada on Matową Powłokę Ekranu, dzięki której widzowie mogą cieszyć się zachwycającym obrazem praktycznie pozbawionym odbijającego się światła. Innymi słowy, ani światło sztuczne, ani naturalne nie wpływa na odbiór oglądanego serialu czy wyświetlanych dzieł sztuki. Pozwoli to cieszyć się ulubionymi obrazami czy grafikami także w jasnym, dobrze doświetlonym pomieszczeniu. Swoistą „kropkę nad i” mogą stanowić wymienne ramki, które pozwolą jeszcze lepiej dopasować telewizor do wnętrza czy też do innych obrazów na ścianie. Ramki są magnetyczne, dzięki czemu ich wymiana jest szybka i łatwa. Wygląd The Frame można spersonalizować wybierając jeden z 5 kolorów – Biel, Ceglany, Jasne Drewno, Ciemne Drewno lub Beżowy oraz dwóch stylów: Nowoczesny lub Klasyczny. Dzięki wielu opcjom można w prosty sposób zmienić obramowanie telewizora, wybierając odważny kontrast lub subtelne dopełnienie wnętrza.

 

 

 

O MET

Metropolitalne Muzeum Sztuki zostało założone w 1870 roku przez grupę amerykańskich obywateli – biznesmenów i finansistów, a także wiodących artystów i myślicieli tamtych czasów, którzy chcieli stworzyć muzeum przybliżające sztukę i edukację o sztuce Amerykanom. Dzisiaj w MET wystawione są dziesiątki tysięcy obiektów obejmujących 5000 lat sztuki z całego świata. Muzeum mieści się w dwóch kultowych budynkach w Nowym Jorku – The Met Fifth Avenue oraz The Met Cloisters. Miliony ludzi uczestniczy także w poznawaniu MET przez Internet. Od swojego powstania muzeum zawsze aspirowało do tego, by być czymś więcej, niż tylko skarbcem unikalnych i pięknych obiektów. Każdego dnia sztuka ożywa w muzealnych galeriach poprzez organizowane tam wystawy i wydarzenia, odkrywając zarówno nowe pomysły, jak i niespotykanie powiązania łączące dzieje i kultury.

 

O SAMSUNG ART STORE

Art Store to największa na świecie platforma sztuki dostępna na telewizorach. Pozwala ona użytkownikom The Frame marki Samsung transformować wybraną przez nich przestrzeń – a wszystko to dzięki ponad 2300 dziełom cyfrowej sztuki autorstwa ponad 800 artystów, w ramach współpracy ze światowej sławy muzeami, galeriami, a także wiodącymi platformami sprzedaży dzieł sztuki. Samsung Art Store niezwykle precyzyjnie dobiera cyfrowe kolekcje tak, aby trafiały one w każdy gust – od inspirowanych wakacjami dzieł po obrazy starych mistrzów takich jak Botticelli i Leonardo, kultowych artystów takich jak Dalí i Van Gogh, a także współczesnych twórców np. Cody Cobb, Saya Woolfalk i Shinique Smith. 

 

[1] Korzystanie ze sklepu Art Store wymaga wykupienia abonamentu.

kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:  https://news.samsung.com/pl/  oraz  http://news.samsung.com.
kontakt dla mediów
Olaf Krynicki
Rzecznik Prasowy, Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Olaf Krynicki

o.krynicki@samsung.com

tel: +48 600 088 747

informacje o firmie

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie   telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:  https://news.samsung.com/pl/  oraz  http://news.samsung.com.