sprawy społeczne

Fundacja Enea dofinansuje termomodernizację budynku domu dziecka w Szamotułach

15.03.2023 | Enea

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "SYCHEM" w podpoznańskich Szamotułach otrzymała wsparcie finansowe od Fundacji Enea. Przekazany w środę symboliczny czek opiewa na 50 000 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona w całości na dofinansowanie termomodernizacji budynku placówki. Sumę tę uzbierali pracownicy Grupy Enea, biorąc udział w jednym z najważniejszych programów społecznych firmy: „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy”.

Od kilku lat aktywni sportowo pracownicy Grupy Enea przekuwają swój wysiłek fizyczny w dobro na rzecz innych. Pokonując dystanse na zawodach i treningach, uczestnicy „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy” zamieniają je na złotówki, a zebrane sumy są przekazywane na cele charytatywne.

Uczestnicy naszego charytatywnego wyzwania pokonali w sumie 100 000 km. To dowód ogromnego zaangażowania i chęci działania na rzecz innych. Dziękuję i gratuluję pracownikom Grupy Enea, którzy z tak dużym entuzjazmem włączyli się do akcji. Już dziś zachęcam wszystkich do udziału w kolejnej edycji projektu „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy”. Łączymy siły, troszcząc się o lokalne społeczności i dbając przy tym o dobrą kondycję fizyczną – podsumowuje Paweł Majewski, prezes Enei.

Celem ostatniej edycji było zebranie 50 000 zł. Zaangażowani, pokonując dystans minimum 1,5 km podczas spaceru, biegu, jazdy na rowerze czy na rolkach, zbierali punkty, rejestrując je w specjalnej aplikacji. Dodatkowo punktowane były dojazdy do pracy rowerem oraz wykonanie kilku aktywności sportowych dziennie. Przez sześć tygodni pokonano ponad 100 000 km, zarówno podczas codziennej rekreacji, jak i zawodów sportowych – triathlonowych, rowerowych czy biegowych.

Bardzo lubię bieganie, dzięki niemu mogę się zrelaksować, zadbać o własne zdrowie oraz kondycję fizyczną. Dzięki akcji takiej jak ta, moja pasja może mieć jeszcze większy sens, bo przekłada się na realną pomoc dla potrzebujących. To jeszcze bardziej motywuje do działania – podkreśla Roman Rybarczyk, jeden z ponad 360 pracowników Grupy Enea, którzy zbierali punkty w szóstej już edycji programu.

Uzbierane przez uczestników „Biegamy – Zbieramy – Pomagamy” kilometry, Fundacja Enea zamieniła na pomoc podopiecznym domu dziecka poprzez dofinansowanie termomodernizacji budynku przy ul. Lipowej w Szamotułach.

Wsparcie przekazane nam przez Fundację Enea jest dla nas niczym dotyk Anioła, który zatroszczył się o nasze potrzeby. Od wielu bowiem miesięcy, z niepokojem spoglądaliśmy na okna na klatce schodowej, od których wiało chłodem. Dzięki temu wsparciu zrobiło się cieplej, nie tylko w sercach, ale odczujemy to realnie już w najbliższym czasie. Żadne słowa wdzięczności i podziękowań nie wyrażą uczucia, który zrodził w naszych sercach gest dobroci i serdeczności Fundacji Enea. Tym bardziej, że wsparcie zostało utkane z chwil, które pracownicy Grupy Enea poświęcili ze swojej codzienności. Z serca dziękujemy – powiedziała siostra Agnieszka Sewruk, dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Szamotułach.

Tradycyjnie na zakończenie i podsumowanie wyników projektu „Biegamy – Zbieramy - Pomagamy”, Grupa Enea zaprasza dzieciaki na wydarzenie sportowe. Mieszkańców domu dziecka w Szamotułach odwiedził Kacper „KACPA” Lachowicz. Znany trener koszykówki zaprosił młodzież do wspólnego działania i rozmów, prezentując sportowe triki zachęcał do uprawiania sportu, poszukiwania własnej pasji i dbania o swój rozwój.

Działająca w Grupie od ośmiu lat Fundacja Enea aktywnie wspiera lokalne społeczności, realizując na ich rzecz projekty z zakresu edukacji, bezpieczeństwa, sportu, ochrony środowiska i ekologii, promocji zdrowia i dbania o dobrostan psychiczny. Wiele inicjatyw realizowanych jest we współpracy i z zaangażowaniem pracowników Grupy Enea – wolontariuszy.

Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Szamotułach prowadzone są przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi. W czterech placówkach: „SYCHEM”, „NEGEB”, „KANAAN” i „BETANIA”, mieszczących się w wyodrębnionych mieszkaniach w budynku przy ul. Lipowej 27, dorasta, uczy się i bawi 72 dzieci, spośród których najmłodsze ma zaledwie 13 miesięcy, a najstarsza wychowanka – 22 lata. Dom dziecka w Szamotułach istnieje od 1921 roku.

kontakt dla mediów
Luiza Trocka
Biuro Prasowe Grupy Enea
Luiza Trocka

luiza.trocka@enea.pl

tel: +48 61 884 54 37

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Luiza Trocka
Biuro Prasowe Grupy Enea
Luiza Trocka

luiza.trocka@enea.pl

tel: +48 61 884 54 37

informacje o firmie