media/marketing/reklama

„Do Rzeczy” nr 4: Groźny projekt nowego świata według Harariego. Davos próbuje się odciąć od swego proroka

- Dlaczego globaliści tak ochoczo polecają pisma Yuvala Noaha Harariego i traktują go jak ich nadwornego ideologa? – wyjaśnia Wojciech Golonka w artykule “Wieszcz postludzkości”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Nie minęło nawet pół dnia od przegłosowania w Sejmie „uzgodnionej z Komisją Europejską” (choć KE tego nie potwierdziła, a dwóch komisarzy publicznie zaprzeczyło) ustawy o Sądzie Najwyższym, gdy ta postawiła kolejny warunek „odblokowania środków z KPO” pisze  Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Wmuszany fetysz”.

– „The Last of Us” to udana ekranizacja głośnej gry postapo. Ale nie w jej źródłach tkwi przyczyna sukcesu stwierdza Piotr Gociek w artykule “O końcach świata”.

– Europa Zachodnia pogrąża się w herezjach – co najmniej za przyzwoleniem Watykanu. Przełamany został kolejny front, tym razem dotyczący par homoseksualnych. Jak zareaguje na to Kościół katolicki w Polsce? – zauważa Paweł Chmielewski w tekście “Watykan i błogosławieństwa LGBT”.

– Władysław Terlecki stworzył najobszerniejsze dzieło obejmujące mniej znane poprzednio aspekty powstania, przedstawił nie tylko jego wymiar historyczny, lecz także egzystencjalny – pisze Marek Klecel w tekście “Pisarz powstania styczniowego”.

– Nie wykluczałbym, że w ciągu najbliższego roku uda się znaleźć jakieś pokojowe rozwiązanie i ogłosić koniec wojny – przekonuje w wywiadzie węgierski gen.bryg. Imre Porkoláb, podkreślając, że przeciąganie wojny na Ukrainie nie leży w niczyim interesie.

– Stale podnosząc stawkę płacy minimalnej w warunkach galopującej inflacji, rząd prowadzi bardzo ryzykowną grę –
ostrzega Jakub Wozinski w artykule “Igranie z inflacyjnym ogniem”.

W najnowszym numerze również Łukasz Warzecha o micie Polski jagiellońskiej w kontekście wojny na Ukrainie.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 23 stycznia 2023 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.