wydarzenia kultura/sztuka/rozrywka

Przedświąteczne Kolędowanie w Happy Malta

07.12.2022 | Galeria Malta

Wspólne śpiewanie piosenek z ulubionych kreskówek/filmów dla dzieci, spotkania z pisarzami i poetami, taniec w rytm świątecznej muzyki – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na Poznaniaków 10 grudnia w Galerii Malta podczas Przedświątecznego Kolędowania!

Przedświąteczne Kolędowanie to bezpłatne wydarzenie zorganizowane w przestrzeni Happy Malta. Na odwiedzających czeka dzień pełen występów wokalnych, teatralnych a nawet poetyckich. Oprócz podziwiania artystów, Poznaniacy będą mogli aktywnie uczestniczyć we wszystkich atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Święta to bardzo radosny czas. Okres przedświąteczny może być jednak stresujący – przygotowania do Wigilii czy poszukiwanie idealnego prezentu wywiera presję na wszystkich zaangażowanych. Przedświąteczne Kolędowanie to świetna okazja na wzięcie oddechu i zatrzymanie się w codziennym pędzie. Odwiedzający mogą zapomnieć o pracy i po prostu cieszyć się wraz z rodziną atmosferą świąt – podsumowuje wydarzenie Olga Lewicka, Prezes Fundacji Epidemia Kultury, która wraz z zarządcą Galerii Malta jest pomysłodawcą całego projektu Happy Malta.

Wydarzenie startuje już o godzinie 10, zaczynamy od Baletowego Kolędowania - występu w Stacji Tańca Uczniów Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu wraz z Zespołem Fouetté. Widzowie zobaczą barwne choreografie zaprezentowane w różnych technikach tanecznych. Nie zabraknie również ulubionych świątecznych pastorałek oraz Bożonarodzeniowej aury. O godzinie 12:30, na Scenie AMICI rozpocznie się koncert dla dzieci: Monika Kijek ze Studio Piosenki Metro zaśpiewa największe przeboje z filmów Disneya. Będzie to szansa dla najmłodszych na wysłuchanie, ale również wspólne zaśpiewanie piosenek z ulubionych bajek. Od godziny 13 odwiedzający przestrzeń Happy Malta będą mogli uczestniczyć w Koncercie Świątecznym w wykonaniu uczniów Studio Piosenki Metro. Na Scenie AMICI pojawią się o 14 także Michał i Karolina Jach z Moc rodzicielstwa. Ich wykład „Work – Family Integration: Kompetencje zawodowe najlepiej sprawdzające się w życiu rodzinnym” pomoże słuchaczom w integracji kompetencji zawodowych w życie rodzinne. Podczas Przedświątecznego Kolędowania wystąpi także Teatr w Przejściu. O godzinie 16 zaprezentują widzom swój spektakl „Alicja w Krainie, jaką znasz”.

Galeria Malta zaprasza również na „Spacer z poezją” – od godziny 17 odwiedzający przestrzeń będą mogli nie tylko wysłuchać wierszy, ale także spotkać się i porozmawiać z poetami ze Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Związku Literatów Polskich. O godzinie 18 na Scenie AMICI rozpoczną się występy wokalne. Odwiedzającym przestrzeń Happy Malta zaprezentują się artyści z Amatorskiego Studia Kultury Integracyjnej BARSKA oraz Dziecięcy zespół wokalny Ukrainian Dream. Nie zabraknie również solistek – swój repertuar przedstawią Zuzanna Rajman oraz Zuzanna Gołębiowska. Przedświąteczne Kolędowanie zakończy się o godzinie 20 – zamknie je występ Sceny Roboczej w spektaklu „Dla nas nie zabraknie krzeseł”.

Oprócz wielu występów artystycznych, organizator przygotował również warsztaty dla najmłodszych. W Stacji Tańca przygotowane zostały specjalne gry i zabawy taneczne dla dzieci. Fundacja Epidemia Kultury poprowadzi również zajęcia kreatywne dla najmłodszych z tworzenia kartek świątecznych – będzie to świetna okazja na stworzenie personalizowanych życzeń do wysłania najbliższym.

Happy Malta to projekt Galerii Malta oferujący darmowy dostęp do kultury i sztuki wszystkim Poznaniakom. Każdy, bez względu na wiek, płeć i zainteresowania, znajdzie coś dla siebie. W ramach trzech stacji Happy Malta – Stacji Tańca, Stacji Szczęścia oraz Stacji AMICI wziąć można udział w zajęciach jogi, warsztatach tanecznych czy wysłuchać wykładów ułatwiających odnalezienie radości w codziennym życiu.

Udział w Przedświątecznym Kolędowaniu jest całkowicie darmowe, nie wymaga również  wcześniejszych zapisów. Pełen harmonogram atrakcji znajduje się na Facebooku Galerii Malta. Wszystkie informacje opublikowane są także na Instagramie Galerii Malta. Do zobaczenia  10 grud

informacje o firmie

załączniki

informacje o firmie