wydarzenia polityka media/marketing/reklama

Kongres Europa 2050 już w niedzielę

Szanowni Państwo,

Już w najbliższą niedzielę, 25 września, zapraszamy na Kongres Europa 2050, który otworzy Szczyt Renew Europe i Polski 2050 Szymona Hołowni w Hali EXPO Warszawie. Przez cztery dni to nie Bruksela, nie Strasburg, a Warszawa stanie się sercem Europy. Od momentu wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej, nie było dotąd w Polsce wydarzenia tej rangi, wydarzenia o znaczeniu ogólnoeuropejskim.

Na zaproszenie Szymona Hołowni do Warszawy przyjedzie ponad 300 osób z Parlamentu Europejskiego, by dyskutować o wspólnej Europie. W wydarzeniu wezmą udział Stéphan Séjourne - przewodniczący Renew Europę i partii Renaissance Emmanuela Macrona, Szymon Hołownia - przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni, Thierry Breton - komisarz ds. rynku wewnętrznego UE, Michał Kobosko - I w-ce przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni, Róża Thun - europosłanka Polski 2050 Szymona Hołowni i politycy z wielu krajów członkowskich, w tym byli premierzy i ministrowie.

Tematem dyskusji będzie dostatnia i bezpieczna Europa. Będziemy mówić o płacach, podniesieniu jakości życia, sprawiedliwej i zielonej transformacji oraz o bezpieczeństwie. Do tej pory podobne spotkanie miało miejsce raz, w 2021 roku i odbyło się w Paryżu.

Renew Europe, czyli Odnowić Europę, to trzecia siła w Parlamencie Europejskim. Polska 2050 dołączyła do niej w 2021 roku za sprawą eurodeputowanej Róży Thun.

W poniższym mailu znajdą Państwo szczegółową agendę Kongresu. Każde ze spotkań będzie tłumaczone symultanicznie na polski, angielski i francuski.

Prosimy o akredytowanie się na maila: media@polska2050.pl

informacje o firmie

  

informacje o firmie