nowe produkty/usługi

Poczta Polska wprowadziła emisję „Europejskie Igrzyska Akademickie w Łodzi"

18.07.2022 | Poczta Polska

15 lipca 2022 zadebiutował znaczek upamiętniający największą imprezę sportu akademickiego na Starym Kontynencie, która po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. W tym dniu miało miejsce uroczyste wprowadzanie znaczka z udziałem przedstawiciela Poczty Polskiej.

Poczta Polska upamiętnia na znaczkach pocztowych ważne dla Polski wydarzenia sportowe, które rozpocznie się już 17 lipca. Przez dwa tygodnie około 6 tysięcy sportowców weźmie udział w 20 dyscyplinach rozgrywanych w 15 obiektach.

Uroczyste wprowadzenie i odsłonięcie znaczka nastąpiło podczas konferencji prasowej rozpoczynającej Europejskie Igrzyska Akademickie. Pocztę Polską reprezentowała Lucyna Prygiel-Augustyniak, dyrektor Regionu Sieci w Łodzi.

Tomasz Wochna, autor projektu z Komitetu Organizacyjnego EUG 2022 na grafice znaczka przedstawił oficjalną maskotkę Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi – jednorożca Eugenia. Jego imię jest nawiązaniem do angielskiej nazwy igrzysk – European Univercities Games. W prawej górnej części znaczka umieszczono napis: Europejskie Igrzyska Akademickie w Łodzi, wzdłuż lewej krawędzi napis: MASKOTKA IGRZYSK EUGENIO, wzdłuż prawej krawędzi jest napis: POLSKA, w lewym górnym rogu oznaczenie wartości: 8 zł. 

W grafice koperty FDC przedstawiono młodych sportowców w akcji: tenisistkę, skoczka w dal na rozbiegu, judoczkę i koszykarza w czarno-białej konwencji. W grafice datownika umieszczono oficjalny logotyp Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi. Są one imprezą dużej rangi i są organizowane co dwa lata w różnych miastach. Jest to doskonała okazja do promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

O znaczku:
autor projektu: Tomasz Wochna
liczba znaczków: 1
wartości: 8 zł 
nakład: 126 000 szt. 
technika druku: offset
format znaczka: 31,25 x 43 mm
papier: fluorescencyjny
arkusz sprzedażny: 9 znaczków 
data wprowadzenia do obiegu: 15 lipca 2022 r.

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie