sport turystyka/wypoczynek

Pięciodniowy rajd Pocztowców „W krainie 44 wysp”

10.06.2022 | Poczta Polska

Pracownicy Poczty Polskiej planują w terminie 12-16 czerwca 2022 r. przejechać ok. 250 km szlakami Pomorza Zachodniego, w obszarze wód Bałtyku, zalewu Szczecińskiego, rzek i jezior. Kraina 44 wysp to jedno z najciekawszych miejsc nad polskim morzem.

Poczta Polska wspiera aktywność fizyczną pracowników oraz zewnętrzne inicjatywy sportowe (m.in. reprezentację Polski piłkarzy po amputacjach – Amp Futbol). Spółka angażuje się w ten sposób w promocję sportu i zdrowego stylu życia, a każde z jej działań w tym zakresie wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności biznesu firmy.

W Poczcie Polskiej o wielu lat działa Komitet ds. Sportu i Turystyki, którego celem jest upowszechnianie i popularyzacja czynnego wypoczynku oraz rozwijanie sprawności fizycznej pracowników i ich rodzin. Organizowane są m.in. Letnie Igrzyska Olimpijskie, Igrzyska Zimowe, mistrzostwa w Żeglarstwie Turystycznym oraz coroczny Bieg o Puchar Prezesa Poczty Polskiej. Popularnością wśród pracowników Poczty Polskiej cieszą się także turnieje piłkarskie (rozgrywane na trawie i w hali), w tym Międzynarodowe Mistrzostwa Pracowników w Piłce Nożnej. W Spółce organizowane są również imprezy siatkarskie (hala i siatkówka plażowa) i mistrzostwa koszykarskie. W firmie zawiązała się Pocztowa Grupa Biegowa (PGB) – społeczność miłośników biegania i aktywnego trybu życia, która zrzesza Pocztowców uczestniczących w zawodach biegowych i reprezentujących w nich Pocztę Polską.

Ważną częścią działalności Komitetu ds. Sportu i Turystyki są także imprezy o charakterze turystycznym. Należą bardzo lubiane przez pracowników rajdy rowerowe i spływy kajakowe.

Kraina 44 wysp

Epicentrum krainy 44 polskich wysp jest port, w którym Świna uchodzi do Bałtyku. Świnoujście to jedyne miasto w Polsce leżące na takim archipelagu i zapewne jedno z nielicznych w Europie. Jest najbardziej wysuniętym na północny zachód miastem Polski. Oficjalnie mówimy o Krainie 44 Wysp, ale w praktyce jest ich więcej. Istnieją takie, które pojawiają się tylko na chwilę, gdy wiatr z odpowiednią mocą zawieje ze strony morza w kierunku lądu. Zamieszkałe są trzy z nich – największa polska wyspa Wolin, wyspa Uznam, fragmentem której jest Świnoujście, oraz zielony Karsibór, wyspa powstała w wyniku budowy Kanału Piastowskiego. Pozostałe wyspy rozsiane są malowniczo po delcie Świny, tworząc atrakcyjne przyrodniczo obszary i dom dla 300 gatunków ptaków! W takim właśnie anturażu odbędzie się pocztowa wyprawa rowerowa, w której bierze udział 30 uczestniczek i uczestników z całej Polski. Startujemy ze Świnoujścia, potem promem i mostem Piastowskim na Karsibór – mówi Jacek Gut, główny organizator pocztowego rajdu.

Trasa rajdu

Rajd rusza szlakiem najciekawszych atrakcji. Pierwszy cel - wyspa Karsibór. 150 lat temu tej wyspy na mapie jeszcze nie było. Trzecia zamieszkana wyspa Świnoujścia: Karsibór to dzieło ludzkich rąk, ale też oaza spokoju i miejsce o niebanalnej historii. W dodatku nieoblegane  przez turystów. Kolejny etap to port i najbardziej fotogeniczny punkt Świnoujścia znak nawigacyjny Stawa Młyny, czyli popularny wiatrak.

Kolejny etap to Park Natury – Wyspa Usedom. Jest jednym z cenniejszych parków na terenie Niemiec. Można tu zetknąć się z niezwykle zróżnicowanym krajobrazem, który został ukształtowany na przestrzeni wieków. Uznam - powierzchnia 445 km², z czego w Polsce około 72 km². Wyspa Uznam należy do Polski i Niemiec, co tworzy bardzo ciekawy miks kultur i atrakcji. To wyspa położona na Bałtyku, która zamyka Zalew Szczeciński od północno-zachodniej strony.

Następny etap to atrakcje wyspy Wolin. To największa wyspa leżąca w całości na terytorium Polski. Mimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje różnorodne atrakcje przyrodnicze, historyczne i rekreacyjne. Na jej obszarze znajduje się Woliński Park Narodowy z najwyższym wybrzeżem klifowym w kraju, miasto Wolin z bogatą historią i tętniące życiem Międzyzdroje. W planach słynne Międzyzdroje, klif ,,Kawcza Góra" (Woliński Park Narodowy) i jezioro Szmaragdowe w Wapnicy.

W kolejnym dniu po raz kolejny wyspa Usedom. Wyspa ,,wciąga" swoim niezwykłym klimatem i ilością perfekcyjnie przygotowanych tras rowerowych. Rowerzyści pojadą tymi które pominęli. Uznam jest sielskością w pigułce. Raj dla turystów, którzy kochają prawdziwy relaks i wypoczynek.

Ostatni etap to krótka pożegnalna wycieczka w okolicach Świnoujścia. 

Harmonogram rajdu:

Etap 1 12.06.2022 - Karsibór, port i najbardziej fotogeniczny punkt Świnoujścia znak nawigacyjny Stawa Młyny, czyli popularny wiatrak.
Etap 2 13.06.2022 – wyspa Usedom.
Etap 3 14.06.2022 – międzynarodowy szlak rowerowy przez Lubiewo do Międzyzdrojów I Wolińskiego Parku Narodowego.
Etap 4 15.06.2022 – wyspa Usedom na bis.
Etap 5 16.06.2022. okolice Świnoujścia.

 

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii sport

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie