budownictwo/nieruchomości

Z myślą o wynajmie

14.04.2022 | Grupa Generali

Od 14 kwietnia klienci Generali Polska mają możliwość zakupienia ubezpieczenia „Generali z myślą o wynajmie”. To unikalne rozwiązanie na rynku z uproszczonym procesem zawarcia ubezpieczenia – bez potrzeby wskazywania konkretnego PKD.

Ubezpieczenie „Generali, z myślą o wynajmie” jest produktem skierowanym do klientów, którzy posiadają nieruchomość przeznaczoną na wynajem na działalność biurową, działalność handlową detaliczną, działalność usługową lub na cele mieszkaniowe, bez konieczności wskazywania PKD. Z oferty mogą skorzystać osoby fizyczne, które nie prowadzącą działalności gospodarczej, obcokrajowcy – nawet bez numeru pesel.

- „Generali z myślą o wynajmie” to ubezpieczenie, które łączy w sobie zalety ubezpieczenia mieszkaniowego i ubezpieczenia dla firm. Zapewnia ono wsparcie w przypadku uszkodzeń i awarii maszyn lub urządzeń powstałych wskutek przepięcia, zwarcia lub błędów w obsłudze. Oferuje assistance techniczny, a w nim pomoc m.in. w przypadku zatrzaśnięcia drzwi lub zacięcia zamka, awarii sprzętu RTV/AGD czy dozór mienia – wymienia Sonia Lech, Generali Polska.

Generali Polska zapewnia wypłatę utraconego czynszu (maksymalnie do 3 miesięcy), gdy w efekcie szkody, w ubezpieczonym budynku, czy lokalu nie można prowadzić działalności lub nie można mieszkać, Ubezpieczenie obejmuje ochroną szkody powstałe wskutek kradzieży zewnętrznych urządzeń lub elementów budynków i budowli, m.in. siłowników czy automatyki bram, Pokrywa koszty poszukiwania przyczyn szkody np. ustalenia przyczyny zatkanej rury kanalizacyjnej, do 10% sumy ubezpieczenia, nie więcej niż 20 000 PLN.

Ubezpieczenie można rozszerzyć o OC lokatora – ochronę przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń, których skutkiem są szkody powstałe podczas korzystania przez lokatora z nieruchomości wyrządzone osobom trzecim, Zawiera też ochronę mienia w przypadku dewastacji przez najemcę – wypłatę odszkodowania jeśli mienie zostało umyślnie uszkodzone lub zniszczone przez najemcę na skutek dewastacji. W zakresie jest również telefoniczna asysta prawna, czyli organizacja i pokrycie kosztów pomocy prawnej w sprawach związanych z wynajmowaną nieruchomością m.in. konsultacje prawne czy przygotowanie dokumentów prawnych.

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Justyna Szafraniec
Rzecznik prasowy, Grupa Generali
Justyna Szafraniec

justyna.szafraniec@generali.com

tel: +48 797 604 442

informacje o firmie