nowe produkty/usługi zdrowie

Mobile World Congress 2022: Oral-B® wprowadza nowy standard pielęgnacji jamy ustnej przełomowym urządzeniem zintegrowanym ze sztuczną inteligencją

01.03.2022 | Oral-B

Sztuczna inteligencja dotyka niemalże każdego obszaru życia – przyszedł więc czas, aby ulepszyła także codzienne nawyki w trosce o zdrowie jamy ustnej. Dziś, na targach Mobile World Congress, Oral-B®, marka nr 1 na świecie wśród marek polecanych przez dentystów i lider w dziedzinie oscylacyjno-rotacyjnych szczoteczek elektrycznych, przedstawiła najnowszą innowację technologiczną – szczoteczkę iO 10 z iOSense™, która zrewolucjonizuje codzienne szczotkowanie i zapewni spersonalizowane doświadczenie, jakiego jeszcze nie było.

Szczoteczka iO 10 to najnowszy model w rewolucyjnej gamie szczoteczek magnetycznych linii iO. Aby zapewnić jeszcze bardziej spersonalizowane doświadczenie mycia zębów jest ona wyposażona w inteligentne urządzenie o nazwie iOSense – które, wykorzystując sztuczną inteligencję, oferuje wskazówki w czasie rzeczywistym, pomagając dbać o zdrowsze dziąsła i zęby.

Benjamin Binot, P&G Europe Oral Care Senior Vice President mówi: „Ta innowacja oznacza nową erę szczotkowania i jest czymś znacznie więcej niż zwykłą szczoteczką elektryczną – to połączenie przełomowej technologii, pożądanego designu i niesamowitej skuteczności szczotkowania. iO™ 10 z iOSense™ to nasz wkład w budowanie cyfrowego ekosystemu zdrowia, który wykorzystując zaawansowane technologie, dostępne rozwiązania i skuteczniejsze narzędzia edukacyjne prowadzi do poprawy higieny jamy ustnej i zdrowia nas wszystkich”.

„Nasze testy kliniczne pokazują, że Oral-B® iO™ to dokładniejsze czyszczenie zębów i dziąseł w porównaniu ze szczoteczką manualną. Teraz dzięki iOSense™ spersonalizowane szczotkowanie zrewolucjonizuje połączenie ze zdrowiem jamy ustnej” – mówi Maike Siemons, Lider ds. badań i rozwoju w dziedzinie higieny jamy ustnej w Europie.

Sztuczna inteligencja (AI):

Nowe urządzenie iOSense™ wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby w intuicyjny sposób kierować szczotkowaniem i zapewniać spersonalizowane szczotkowanie, jak żadne inne urządzenie. Prowadzi użytkownika:

 • Ile czasu szczotkować: iOSense™ ma timer, który odlicza optymalny czas szczotkowania oraz zegar Wi-Fi.
 • Gdzie szczotkować: światła iOSense™ sprawią, że użytkownik nie przegapi żadnego obszaru jamy ustnej.
 • Jak szczotkować: aplikacja Oral-B® śledzi cele użytkownika i dostarcza spersonalizowanych informacji zwrotnych po każdym szczotkowaniu.

iOSense™ to jednocześnie magnetyczna ładowarka, która naładuje szczoteczkę iO w około 3 godziny. Dla użytkowników, którzy są w ciągłym ruchu, stworzono etui podróżne z ładowarką Power2Go. Dzięki niemu szczoteczkę można naładować w każdej wolnej chwili.

Inteligentna skuteczność:

Rewolucyjna technologia mikrowibracji Oral-B® iO™ usuwa 100% więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna. Zapewnia ona uczucie profesjonalnej czystości, a jednocześnie poprawia zdrowie jamy ustnej, przyczyniając się do lepszego ogólnego stanu zdrowia organizmu. Nie chodzi jednak tylko o to, co potrafi iO, ale również jakie zapewnia odczucia. Używanie iO10 to niezwykle przyjemne doświadczenie, które zmienia szczotkowanie zębów z codziennego obowiązku w przyjemność.

W testach klinicznych Oral-B® iO™ zapewnia dokładniejsze czyszczenie zębów i dziąseł, umożliwiając użytkownikom łatwe i skuteczne utrzymanie zdrowia jamy ustnej. W porównaniu ze szczoteczkami manualnymi Oral-B iO™ to:

 • 6 razy więcej usuniętej płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł.
 • 100% zdrowsze dziąsła w ciągu jednego tygodnia.
 • Bielsze zęby w ciągu jednego tygodnia dzięki rewolucyjnej technologii iO™.


W 6-miesięcznym badaniu klinicznym:

 • 96% pacjentów korzystających z Oral-B® iO™ przeszło ze stanu niezdrowych do zdrowych dziąseł, co oznacza, że dłuższe używanie iO™ przynosi lepsze rezultaty.
 • Używając Oral-B® iO™, użytkownicy mają 14,5 razy większe szanse na przejście ze stanu niezdrowych do zdrowych dziąseł w porównaniu do zwykłej szczoteczki manualnej.
 • Oral-B® iO™ usuwa 62% więcej płytki nazębnej niż Sonicare DiamondClean SMART wzdłuż linii dziąseł i 26% więcej płytki nazębnej w trudno dostępnych miejscach.


Oral-B
® iO 10:

 • Dostępna w dwóch nowych, inspirowanych galaktyką wzorach szczoteczek: kosmiczna czerń i biały – gwiezdny pył.
 • Interaktywny kolorowy wyświetlacz intuicyjnie nawiguje po funkcjach szczoteczki: powitaniach, ustawieniach językowych czy wyborze trybów szczotkowania, w tym delikatnego, intensywnego czyszczenia i wybielania.
 • Inteligentny czujnik siły nacisku podpowiada użytkownikom z jaką siłą powinni przykładać szczoteczkę dla optymalnego czyszczenia. Czujnik ostrzega przed nadmiernym naciskiem za pomocą czerwonego światła i sygnalizuje na zielono, kiedy użytkownicy stosują optymalną siłę nacisku. Maksymalizuje to skuteczność kultowej okrągłej główki szczoteczki Oral-B® iO™, inspirowanej narzędziami z gabinetów stomatologicznych.
 • Aplikacja Oral-B® dostarcza spersonalizowanych informacji zwrotnych po każdej sesji szczotkowania. Zapewnia łatwą nawigację po funkcjach szczoteczki i pozwala na prostą konfigurację systemu szczotkowania. Pozwala również na dostosowanie szczotkowania do indywidulanych potrzeb użytkownika poprzez ustawienie osobistych celów.
 • Aplikacja Oral-B® oferuje też funkcję monitorowania zębów 3D, dzięki czemu rozpoznaje wszystkie obszary w jamie ustnej, prowadząc użytkownika do stuprocentowego oczyszczenia wszystkich obszarów jamy ustnej.
 • Wizualny Timer dostarcza użytkownikom spersonalizowanych wskazówek, dzięki którym mogą oni osiągnąć najlepszą jak dotąd czystość. Licznik czasu śledzi czas trwania każdej sesji szczotkowania. Dzięki niemu użytkownicy wiedzą czy szczotkują zęby przez rekomendowane przez dentystów dwie minuty. Uśmiechnięte ikony na wyświetlaczu informują użytkowników, że osiągnęli swój cel.


Oral B iO
to szczoteczka magnetyczna dla każdego: przedstawiamy Oral-B iO 4 and iO 5

Podczas targów MWC 2022 Oral-B® wprowadziło również iO™ serie 4 i 5. To przystępne cenowo modele, które podobnie jak wyższe serie, działają w innowacyjnej technologii magnetycznej iO™. Doświadczenie doskonałego szczotkowania zębów jest od teraz dostępne dla wszystkich, niezależnie od budżetu.  

 • Dostępne w wielu nowych kolorach: biały, czarny mat, pudrowy róż oraz lawendowy.
 • Wspomagane sztuczną inteligencją.
 • Posiadają inteligentny czujnik nacisku, który daje wskazówki szczotkowania w czasie rzeczywistym.
 • Inspirowana narzędziami dentystów okrągła główka szczoteczki z unikalnymi mikrowibrującymi włóknami.
 • Wyposażone w inteligentne tryby czyszczenia, dzięki którym użytkownik może spersonalizować swoje szczotkowanie.


iO4™ oraz iO5™: przystępne cenowo modele, które zapewniają przyjemne doświadczenie szczotkowania i skuteczne czyszczenie

Zdrowe nawyki dla ludzi i planety

W tym roku na MWC 2022 firma Oral-B podkreśliła także swoje zaangażowanie w zaspokajanie najmniejszych codziennych nawyków, takich jak używanie elektrycznej szczoteczki do zębów, mając jednocześnie na uwadze wywieranie pozytywnego wpływu na zdrowie całego ciała, całej rodziny i całej planety. Zdrowe nawyki dla środowiska oznaczają świat, w którym wszyscy szanujemy naszą planetę i jej zasoby naturalne poprzez:

 • Zakręcanie kranu podczas mycia zębów.
 • Recykling opakowań i produktów.
 • Odłączanie ładowarki szczoteczki do zębów, gdy nie jest używana.
kontakt dla mediów
Sylwia Dybka
Senior Account Executive, MSL
Sylwia Dybka

sylwia.dybka@mslgroup.com

tel: +48 533 322 264

informacje o firmie

O Oral-B

Misją Oral-B® jest pomagać ludziom szczotkować zęby jak profesjonaliści. Firma Oral-B® została założona w 1950 roku przez periodontologa z Kalifornii, który wynalazł innowacyjną szczoteczkę do zębów, aby pomóc swoim pacjentom w osiągnięciu zdrowszych zębów i dziąseł we własnym domu. Oral-B® pozostaje wierny swojej misji i jest dziś światowym liderem na wartym ponad 5 miliardów dolarów rynku szczoteczek do zębów. Będąc częścią Procter & Gamble Company, marka produkuje elektryczne szczoteczki i pasty do zębów dla dorosłych i dzieci, irygatory jamy ustnej oraz produkty do pielęgnacji przestrzeni międzyzębowych.

O Procter & Gamble

P&G służy konsumentom na całym świecie dzięki szerokiemu portfolio wiodących i cieszących się dużym zaufaniem marek, w tym Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Artificial Intelligencery®, Febreze®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® i Whisper®. Firma P&G działa w około 70 krajach na całym świecie. Odwiedź stronę http://www.pg.com, aby uzyskać najnowsze wiadomości i informacje o firmie P&G i jej markach.

załączniki

kontakt dla mediów
Sylwia Dybka
Senior Account Executive, MSL
Sylwia Dybka

sylwia.dybka@mslgroup.com

tel: +48 533 322 264

informacje o firmie

O Oral-B

Misją Oral-B® jest pomagać ludziom szczotkować zęby jak profesjonaliści. Firma Oral-B® została założona w 1950 roku przez periodontologa z Kalifornii, który wynalazł innowacyjną szczoteczkę do zębów, aby pomóc swoim pacjentom w osiągnięciu zdrowszych zębów i dziąseł we własnym domu. Oral-B® pozostaje wierny swojej misji i jest dziś światowym liderem na wartym ponad 5 miliardów dolarów rynku szczoteczek do zębów. Będąc częścią Procter & Gamble Company, marka produkuje elektryczne szczoteczki i pasty do zębów dla dorosłych i dzieci, irygatory jamy ustnej oraz produkty do pielęgnacji przestrzeni międzyzębowych.

O Procter & Gamble

P&G służy konsumentom na całym świecie dzięki szerokiemu portfolio wiodących i cieszących się dużym zaufaniem marek, w tym Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Artificial Intelligencery®, Febreze®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® i Whisper®. Firma P&G działa w około 70 krajach na całym świecie. Odwiedź stronę http://www.pg.com, aby uzyskać najnowsze wiadomości i informacje o firmie P&G i jej markach.