ekonomia/biznes/finanse

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 19 listopada 2021 r. wyraziła zgodę na powołanie Jakuba Słupińskiego na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Pocztowego S.A. Podczas tego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła także zgodę na powierzenie Piotrowi Piechocie funkcji Członka Zarządu Banku Pocztowego S.A.

19.11.2021 | Bank Pocztowy SA

Podczas posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 19 listopada 2021 r. jej członkowie wyrazili zgodę na powołanie Jakuba Słupińskiego na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Pocztowego S.A. Na tym samym posiedzeniu KNF wyraziła zgodę na powierzenie Piotrowi Piechocie funkcji Członka Zarządu Banku Pocztowego S.A. nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności Banku.

Jakub Słupiński od 22 października 2020 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu Banku Pocztowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego, zdobyte jako członek rad nadzorczych wielu spółek (zarówno tych, z udziałem Skarbu Państwa, jak i prywatnych). W latach 2016-2020 był Członkiem Rady Nadzorczej Banku Pocztowego. W tym samym okresie był także związany z Pocztą Polską, zajmując między innymi stanowisko Dyrektora Biura Strategii Poczty Polskiej. Jest absolwentem automatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz zarządzania na Swinburne University of Technology w Melbourne. Był założycielem i prezesem (1988-1995) jednej z pierwszych, większych polskich firm komputerowych – Qumak (firma giełdowa).

Piotr Piechota od 1 grudnia 2020 r. pełni funkcję Członka Zarządu Banku Pocztowego i jest odpowiedzialny za administracyjne zarządzanie Pionem Ryzyka.  Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych MBA Warszawskiej Szkoły Administracji i Zarządzania. Posiada ponad dwie dekady doświadczenia w sektorze bankowym, w tym 12-letnie na stanowiskach kierowniczych w obszarach ryzyka, restrukturyzacji i kredytów. W sektorze bankowym od 1999 (BGŻ S.A.). W latach pracował 2003-2011 w Kredyt Bank S.A. (wówczas belgijska grupa KBC Bank), gdzie zajmował się obszarem ryzyka, w tym m.in. restrukturyzacją kredytów zagrożonych, oraz pełnił funkcję Dyrektora Biura Oceny Ryzyka Kredytowego (klienci biznesowi i instytucje finansowe). Między 2011 a 2018 rokiem pracował w pionie ryzyka Deutsche Bank S.A. jako Dyrektor Departamentu Ryzyka Kredytowego Klientów Indywidualnych i Biznesowych, odpowiadając za szeroki obszar analizy ryzyka i podejmowania decyzji dla kredytów klientów indywidualnych, MŚP, krajowych i międzynarodowych korporacji oraz instytucji finansowych. W 2019 roku pełnił funkcję Dyrektora Generalnego korporacyjnej kancelarii prawnej Kochański & Partners. W 2020 roku związał się z Bankiem Pekao S.A. gdzie był Dyrektorem Departamentu Analiz Kredytowych i członkiem Komitetu Kredytowego Banku.

Skład Zarządu Banku Pocztowego: https://www.pocztowy.pl/o-nas/zarzad-banku/

kontakt dla mediów
Bartosz Trzciński
Rzecznik Prasowy, Bank Pocztowy SA
Bartosz Trzciński

b.trzcinski@pocztowy.pl

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Bartosz Trzciński
Rzecznik Prasowy, Bank Pocztowy SA
Bartosz Trzciński

b.trzcinski@pocztowy.pl

informacje o firmie