transport ekonomia/biznes/finanse

Niższe raty leasingu na samochód elektryczny dzięki dopłatom

Od 17 listopada Volkswagen Financial Services przyjmuje wnioski o leasing aut elektrycznych z dofinansowaniem w ramach programu „Mój Elektryk”. Dopłata ta dodatkowo zmniejszy koszt wymiany samochodu na elektryczny – dzięki niej miesięczna rata za leasing takiego auta będzie niższa o kilkaset złotych.

Około 70% nowych pojazdów rejestrowanych w Polsce to samochody firmowe, a ich znaczna część finansowana jest leasingiem. Jako część Grupy Volkswagen i lider rynku leasingu i CFM w Polsce oferujemy już dziś finansowanie aut elektrycznych marek Grupy VW. Dzięki dopłatom w programie „Mój elektryk” możemy dodatkowo wzmocnić naszą ofertę i efektywniej wspierać naszych klientów w wymianie ich floty na pojazdy ekologiczne – komentuje Mikołaj Woźniak, prezes zarządu Volkswagen Financial Services sp. z o.o.

W ramach ścieżki leasingowej Programu „Mój elektryk”, firmy i instytucje mogą otrzymać dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych elektrycznych pojazdów osobowych i dostawczych.

Jak wziąć w leasing elektryka z dopłatami?

Procedura skorzystania z oferty leasingowej z dopłatą jest prosta. Aby wziąć w leasing elektryka jednej z marek Grupy Volkswagen – VW, Audi, SEAT oraz ŠKODA oraz VW Samochody Dostawcze – należy odwiedzić jeden z salonów dealerskich ww. marek w całej Polsce lub skontaktować się z opiekunem floty z Volkswagen Financial Services. Na podstawie parametrów wybranej przez klienta oferty leasingowej sprzedawca dobierze i przedstawi najkorzystniejszą ofertę leasingu z uwzględnieniem dofinansowania. Wspólnie z klientem wypełni też wniosek o dotację. Po jego zaakceptowaniu klient podpisuje umowę leasingu oraz umowę dotacji i odbiera zarejestrowany przez dealera samochód wraz z wystawioną polisą ubezpieczeniową. Volkswagen Financial Services oferuje klientom pełne wsparcie zarówno przy wypełnianiu wniosku oraz jego procedowaniu.

Auto elektryczne teraz z niższą ratą leasingu

Leasing pełni ważną rolę w popularyzacji elektryków. Od dłuższego czasu w ofercie VWFS klienci mogą skorzystać z leasingu z niskimi ratami z możliwością zwrotu auta na koniec umowy. Obniżenie kosztów miesięcznej raty leasingowej jest możliwe dzięki temu, że klient nie spłaca całej wartości pojazdu, a jedynie część jego ceny odpowiadającą spodziewanej utracie wartości samochodu w okresie umowy. Dzięki dopłacie w ramach programu „Mój Elektryk” ta oferta jest teraz jeszcze bardziej atrakcyjna. Dotacja w całości zaliczana jest bowiem jako wpłata własna, co dodatkowo obniża koszt miesięcznej raty leasingowej - w zależności od modelu auta i paramentów leasingu może być ona niższa nawet o kilkaset zł.

Dla przykładu, koszt miesięcznej raty leasingowej za nowego elektrycznego Volkswagena ID.3 w ofercie Lease&Care dla firm na 36 miesięcy dzięki dopłacie w ramach programu Mój Elektryk można obniżyć do 1077 zł netto miesięcznie. Inny model z rodziny marek Grupy Volkswagen – ŠKODA Enyaq iV 60 w ofercie ŠKODA Leasing Niskich Rat można użytkować już za 1450 zł netto miesięcznie (przy umowie na 36 miesięcy). Audi Q4 35 e-tron w ofercie Audi Perfect Lease jest dostępny już za 1505 zł netto miesięcznie (przy umowie na 36 miesięcy)*.

Czas na e-rewolucję na polskich drogach

Elektryfikacja floty samochodowej to szybko postępujący trend. Jak podaje Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA), liczba pojazdów czysto elektrycznych (BEV, Battery Electric Vehicle) i hybrydowych (PHEV, Plug-in Hybrid Electric Vehicle) na świecie przekroczyła 10 milionów. Polska – choć do tej pory znajdowała się w tyle elektromobilnej rewolucji – zaczyna nadganiać stracony czas. Według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) z końca września 2021 r., w Polsce były zarejestrowane łącznie 31 633 samochody osobowe z napędem elektrycznym. Przez pierwsze dziewięć miesięcy br. ich liczba zwiększyła się o 12 897 sztuk.

Ta liczba będzie rosnąć jeszcze szybciej, ponieważ Polacy – zarówno, jako klienci prywatni, jak i firmowi – chcą kupować elektryki. „Indeks rynku moto VWFS” – cykliczne badanie przeprowadzane na reprezentatywnej grupie Polaków – wskazuje, że w ostatnim czasie wzrosła liczba osób deklarujących kupno elektryka. Spośród kierowców, którzy w badaniu zadeklarowali zamiar zakupu samochodu w ciągu najbliższych 3 miesięcy, co czwarty (26%) wyraził zainteresowanie autem elektrycznym. Dla niemal połowy z nich (49%) argumentem przemawiającym za rozważaniem takiej decyzji okazała się możliwość skorzystania z dofinansowania i ulg przy zakupie. Potwierdzeniem zainteresowania jest też fakt, że od lipca
w ramach programu „Mój Elektryk” dla klientów indywidualnych wpłynęło ok. 1000 wniosków
o dotację na łączną kwotę 20 mln zł.

Więcej informacji o możliwościach sfinansowania zakupu i użytkowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem dopłat w programie „Mój Elektryk” można znaleźć na stronie emobility.vwfs.pl

*Podane stawki nie są ofertą handlową, dokładne kwoty raty są uzależnione od parametrów oferty leasingowej oraz sposobu rozliczeń zobowiązań podatkowych przez leasingobiorcę.

kontakt dla mediów
Piotr Żabowski
dfusion communication, Volkswagen Financial Services
Piotr Żabowski

piotr.zabowski@dfusion.pl

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Piotr Żabowski
dfusion communication, Volkswagen Financial Services
Piotr Żabowski

piotr.zabowski@dfusion.pl

informacje o firmie