transport

Jak będzie wyglądał nowy ład transportowy w 2022 roku? Największa konferencja dotycząca pakietu mobilności już w listopadzie

09.11.2021 | INELO

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim przybliżamy się do daty wejścia w życie najpoważniejszych od kilkunastu lat zmian w rozliczaniu czasu pracy kierowców, na poziomie zarówno krajowym, jak i europejskim. Od momentu ogłoszenia przez Komisję Europejską planowanych zmian dotyczących transportu drogowego, pakiet mobilności wzbudzał wielkie emocje, stając się tematem licznych dyskusji. W dużej mierze ostatnie wyzwania, z jakimi mierzyła się branża TSL – pandemia, brexit oraz wprowadzenie nowego systemu opłat drogowych e-TOLL, mogły i na pewno uśpiły czujność wielu przewoźników. Jakie zmiany czekają branżę transportową w dobie pakietu mobilności? O ile wzrosną koszty pracy kierowców w 2022 roku? O tym wszystkim wypowiedzą się czołowi przedstawiciele branży TSL w Polsce, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej podczas konferencji, która odbędzie się 16 listopada w hotelu Andel’s w Łodzi. Spotkanie będzie miało charakter hybrydowy.

Największa rewolucja, która dotyczy ponad 35 tys. międzynarodowych przewoźników, wejdzie w życie od lutego 2022 roku. Konsekwencje nowych zapisów będą mocno odczuwalne, dlatego już możemy mówić o nowym ładzie transportowym, który zacznie obowiązywać od przyszłego roku.

- Aktualnie trwają prace nad rewolucyjnym projektem zmian dotyczącym między innymi ustawy o czasie pracy kierowców, który został opublikowany 29 lipca 2021 roku. Zaproponowany przez Ministerstwo Infrastruktury projekt związany jest nie tylko z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który to podał w wątpliwość sens istnienia instytucji podróży służbowej w przypadku pracowników stale przemieszczających się, ale również z pakietem mobilnościmówi Mateusz Włoch, Grupa Inelo.

Nowy ład transportowy 2022 – sprawdź, czy jesteś gotowy

Organizator wydarzenia, Grupa Inelo - międzynarodowy lider telematyczny, producent oprogramowania i sprzętu do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, na co dzień mierzy się z licznymi obawami branży transportowej, dlatego wraz z partnerami organizuje konferencję, w trakcie której poruszone zostaną kluczowe kwestie związane z pakietem mobilności.

- Dowiemy się między innymi o ile wzrosną koszty pracy kierowców, jak przygotować się do zmian oraz jak będzie wyglądał nowy system wynagradzania kierowców. Zaproszeni eksperci, dzięki swojej fachowej wiedzy odpowiedzą na wszelkie postawione pytania dotyczące nowego ładu transportowegomówi Kamil Wolański, OCRK.

Prelegentami, którzy wezmą udział w konferencji oraz debacie będą: Ewa Ptaszyńska z Komisji Europejskiej, Bartosz Jabłonka z GITD, Piotr Mikiel z ZMPD, Maciej Wroński, Prezes Transport i Logistyka Polska, Łukasz Chwalczuk z kancelarii prawnej Iuridica, Bartosz Najman, Wiceprezes Zarządu Inelo, jak i również Kamil Wolański, kierownik Działu Ekspertów Grupy Inelo, Łukasz Włoch, główny ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców i Mateusz Włoch, ekspert ds. rozwoju i szkoleń Inelo.

Tematy związane z nadchodzącymi zmianami w transporcie są kluczową kwestią. Dlatego udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej: https://konferencja.inelo.pl/pakiet-mobilnosci/.

kontakt dla mediów
Paulina Kunicka
Project Management Director, Lightscape sp. z o.o.
Paulina Kunicka

p.kunicka@lightscape.pl

tel: +48 537 127 714

tel: +48 537 127 714

informacje o firmie

załączniki

kontakt dla mediów
Paulina Kunicka
Project Management Director, Lightscape sp. z o.o.
Paulina Kunicka

p.kunicka@lightscape.pl

tel: +48 537 127 714

tel: +48 537 127 714

informacje o firmie