polityka media/marketing/reklama

„Do Rzeczy” nr 43: Jak nas oszukano. Co obiecywano Polsce w 2004 roku, gdy wstępowała do Unii Europejskiej?

Pora zapytać, na czym ma polegać polska polityka w Unii Europejskiej, skoro ciągle galwanizowany consensus nie daje nam wobec niej żadnej alternatywy – apeluje Marek Jurek w tekście „Suwerenność czy euromaskarada”.

Rafał A. Ziemkiewicz wskazuje natomiast, że unijny biurokraci dążą do stworzenia superpaństwa.- Europejscy biurokraci uważają, że kryzys związany z koronawirusem to idealny moment na zmianę UE w superpaństwo. Na Polsce dokonują egzekucji, żeby inne kraje zobaczyły, że nie ma wyjścia – tłumaczy w tekście „Stany urojone Europy”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Maciej Pieczyński w tekście „Pogranicze w ogniu” tłumaczy, co dzieje się dziś na granicy polsko-białoruskiej. I analizuje, czy grozi nam konflikt zbrojny. 

Dezorientacja, brak wiedzy, jakie są nowe trendy w Watykanie, i wreszcie autentyczna troska o laicyzację Polski. Tak można zdefiniować atmosferę, która towarzyszyła wizytom kolejnych grup polskich biskupów w Stolicy Apostolskiej – relacjonuje Piotr Semka w tekście „Ani >>dywanik<<, ani rzymskie wakacje”.

Agnieszka Golańska-Bault odkrywa „Kreatywne statystyki Ministerstwa Zdrowia” w sprawie szczepień przeciw COVID-19.

Na naszych oczach postępuje nie tylko schamienie opozycji, lecz także przede wszystkim upadek wielkiego mitu, na którym oparto III RP – pisze Jan Fiedorczuk w tekście „Schamienie mitu”.

Marek Kamiński wyjaśnia, „Kto przyjechał mordować w Jedwabnem”.

Polska musi stawiać opór – mówi w rozmowie z Olivierem Baultem nieoficjalny kandydat przyszłorocznych wyborów prezydenckich we Francji Erik Zemmour.

Łukasz Warzecha w tekście „Tankuj i płacz” wyjaśnia, dlaczego paliwa tak drożeją i co będzie dalej.

Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Agnieszka Niewińska o medialnej karierze Marianny Schreiber („Prawie jak Isabel); Piotr Gociek o serialu „Squid Game” („Wolność, równość, morderstwo”); Ks. Przemysław Artemiuk o książce o. Jacka Salija („O teologii Akwinaty”); Tomasz Zbigniew Zapert o himalaiście Andrzeju Zawadzie („Stworzony do rzeczy wielkich”); Witold Repetowicz o Muktadzie as-Sadrze („Muktada: od watażki do władcy Iraku”); Tomasz Rowiński o pamiętniku kardynała Pella („Więzienny notatnik kard. Pella”); Jakub Wozinski o tym, co czeka polskie rolnictwo („Zielony rozkład polskiego rolnictwa”).

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 24 października 2021. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.