energetyka

#Poznań2030: Enea Operator modernizuje sieci energetyczne przy ulicy Wierzbięcice

11.10.2021 | Enea

Enea Operator wymienia kable średniego napięcia przy ulicy Wierzbięcice w Poznaniu. Prace są częścią realizowanego przez spółkę kompleksowego programu modernizacji sieci energetycznej średniego i niskiego napięcia „#Poznań 2030” i mają na celu poprawę niezawodności dostaw energii w aglomeracji.

Przy ulicy Wierzbięcice pracownicy Enei Operator wymieniają na nowe kable pochodzące z wczesnych lat 60-tych ubiegłego wieku, które nie zapewniały już odpowiedniego poziomu niezawodności dostaw energii eklektycznej. Prace skoordynowane są z miejską inwestycją związaną z przebudową ulicy i są wymagające ze względu na lokalizację w cennym historycznie terenie. Koniec prac Enei Operator w ulicy Wierzbięcice polegających m.in. na wymianie już wyeksploatowanej sieci energetycznej na nową, planowany jest na początek listopada 2021 r.   

– Prace wykonywane w centrum miasta przy ulicy Wierzbięcice możemy uznać za kolejny kamień milowy procesu modernizacji sieci elektroenergetycznej w Poznaniu, gdyż jest to jedna z kluczowych ulic dla funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Występuje tu bardzo duże zagęszczenie sieci elektroenergetycznej jest to więc jeden z kluczowych rejonów miasta mający wpływ na funkcjonowanie sieci elektroenergetycznej w całym centrum Poznania – powiedział Marek Krych, dyrektor Rejonu Dystrybucji Poznań w Enei Operator.

– Inwestycja przed realizacją byłą skrupulatnie  zaplanowana i zaprojektowana. Ściśle współpracujemy też  Miastem Poznań oraz Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi. Wszystko po to, żeby odpowiednio zsynchronizować nasze prace, dzięki czemu będą one przebiegały w możliwie efektywny i jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców miasta sposób – dodał Marek Krych.

W ramach #Poznań2030 dotychczas zmodernizowano m.in. rozdzielnię średniego napięcia w GPZ Cytadela, przebudowano stację GPZ Poznań-Główna, a w samym sercu miasta zamontowano specjalistyczny moduł FDIR służący do automatycznego lokalizowania uszkodzeń sieci.

W Poznaniu, mieście, które dynamicznie się rozwija, wymiana urządzeń energetycznych funkcjonujących od sześćdziesięciu lat to wymóg czasów i potrzeb mieszkańców. Realizacja programu #Poznań2030 będzie miała pozytywny wpływ na środowisko, skutecznie minimalizując ilości energii traconej na etapie dystrybucji do odbiorców końcowych. Nowe urządzenia zapewnią również odpowiednią niezawodność dostaw energii eklektycznej.

kontakt dla mediów
Danuta Tabaka
Enea Operator
Danuta Tabaka

danuta.tabaka@operator.enea.pl

tel: +48 61 884 30 24

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii energetyka

kontakt dla mediów
Danuta Tabaka
Enea Operator
Danuta Tabaka

danuta.tabaka@operator.enea.pl

tel: +48 61 884 30 24

informacje o firmie