ekonomia/biznes/finanse

Trzy nagrody 2021 Euromoney Global Awards dla BNP Paribas. Grupa wyróżniona miedzy innymi za zaangażowanie w zrównoważone finanse

16.09.2021 | Bank BNP Paribas

Grupa BNP Paribas została uznana przez wiodący magazyn finansowy Euromoney za lidera w dziedzinie globalnych działań na rzecz budowania zrównoważonej gospodarki. Bank niezmiennie od wielu lat jest mocno zaangażowany w rozwijanie produktów, usług, wskaźników i metodologii umożliwiających wprowadzanie zrównoważonych zmian.

Wieloletnie zaangażowanie w zrównoważony rozwój

Grupa BNP Paribas została doceniona za wieloletnie zaangażowanie w tworzenie rozwiązań zrównoważonego finansowania, które są wspierane przez rygorystyczne standardy pomiarów i otrzymała następujące nagrody:

  • Najlepszy bank na świecie w dziedzinie zrównoważonego finansowania
  • Najlepszy bank na świecie w dziedzinie danych i technologii w obszarze ESG
  • Najlepszy bank na świecie dla sektora publicznego

Nagrody potwierdzają kompetencje Grupy w pomaganiu Klientom w realizacji ich strategii transformacji w taki sposób, aby wspierać ich sukces komercyjny.

Nagrody te są odzwierciedleniem zaufania, za które chciałbym podziękować naszym Klientom. Dziękuję także naszym pracownikom, którzy służą im z wielkim zaangażowaniem. Doceniony został wkład Grupy w odpowiedzialny i zrównoważony rozwój poprzez finansowanie gospodarki i doradzanie Klientom w ich transformacji – mówi Jean-Laurent Bonnafé, prezes Grupy BNP Paribas.

Kompetencje kluczem we wsparciu transformacji Klientów

Jako zintegrowany i zdywersyfikowany bank posiadający lokalne kompetencje i międzynarodowy zasięg BNP Paribas towarzyszy Klientom w realizacji ich planów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Łącząc możliwości w zakresie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej z kompetencjami w bankowości detalicznej, zarządzaniu aktywami, działalności ubezpieczeniowej, kredytach konsumenckich i nieruchomościach, BNP Paribas tworzy rozwiązania, które sprawdzają się w różnorodnych sektorach, grupach Klientów i strategiach.

W uzasadnieniu nagrody, magazyn Euromoney wskazał przykłady rozwiązań wspierających transformację energetyczną Klientów, w tym kalkulator śladu węglowego oferowany przez Bank BNP Paribas Klientom detalicznym w Polsce.

W pracy z Klientami nad ich transformacją w kierunku zrównoważonego rozwoju Grupa BNP Paribas stawia na podejście naukowe, oparte na dowodach. Dokłada także starań, aby dane ESG były elementem DNA finansów, by tworzyły podstawę planu działania w zakresie ESG przyspieszając transformację nas wszystkich w kierunku neutralności klimatycznej. BNP Paribas jako jeden z pierwszych podejmuje pilne wyzwania dotyczące danych ESG – od spełniania wymagań nadzorczych i standardów w oparciu o dane przy jednoczesnym ograniczaniu ryzyka transformacji, aż po uwzględnianie popartych naukowo celów w strategiach finansowania Klientów oraz tworzenie wiodących partnerstw branżowych.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie