zdrowie ekonomia/biznes/finanse

AstraZeneca po raz kolejny ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego

15.09.2021 | AstraZeneca

Na podstawie decyzji Ministra Rozwoju i Technologii, AstraZeneca utrzymuje nadany w ubiegłym roku status Centrum Badawczo-Rozwojowego.

W 2020 r. AstraZeneca, na mocy decyzji Ministra Rozwoju i Technologii, jako pierwsza globalna firma biofarmaceutyczna w Polsce, dołączyła do grona kilkudziesięciu przedsiębiorstw ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego. Po wnikliwej analizie działalności firmy, we wrześniu br. AstraZeneca otrzymała rozstrzygnięcie o utrzymaniu statusu na kolejny rok.

Od 30 lat konsekwentnie stawiamy na Polskę, która jest dla AstraZeneca strategicznym rynkiem. Jesteśmy niezwykle dumni jak wiele udało nam się osiągnąć przez te lata zapewnianie polskim pacjentom dostępu do najbardziej przełomowych terapii lekowych, odpowiadających na pilne wyzwania zdrowotne, a także zwiększanie zatrudnienia oraz nakładów na R&D, w tym inwestycja w Warszawskie Centrum Operacyjne Badań Klinicznych – podkreśla Wiktor Janicki, Prezes AstraZeneca Pharma Poland. Utrzymanie przez AstraZeneca statusu centrum badawczo-rozwojowego na kolejny rok świadczy o naszym konsekwentnym rozwoju i stanowi realizację naszej ambicji, by być kluczowym partnerem kształtującym ekosystem innowacji w Polsce – wskazuje Alina Pszczółkowska, Wiceprezes AstraZeneca Pharma Poland.

Przyznawany przez ministra właściwego w sprawach gospodarki status Centrum Badawczo-Rozwojowego stanowi narzędzie wsparcia dla przedsiębiorstw specjalizujących się w B+R w konkretnych obszarach np. farmacja, medycyna, energetyka, produkcja maszyn górniczych czy sektor informatyczno-inżynierski. Wspólnym mianownikiem tych przedsiębiorstw jest sprzedaż wyników własnych prac B+R do gospodarki. Obecnie w Polsce status Centrum Badawczo-Rozwojowego otrzymało ponad pięćdziesiąt podmiotów gospodarczych.[1]

 

[1] https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/wykaz-cbr

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii zdrowie

informacje o firmie