wydarzenia środowisko naturalne/ekologia media/marketing/reklama

Klimatyczna nagroda dla dziennikarki „PB”

09.09.2021 | Puls Biznesu

Forum Ekonomiczne, którego 30. edycja odbywa się w dniach 7-9 września 2021 w Karpaczu, po raz pierwszy w historii przyznało nagrody dla dziennikarzy. Wręczono je w trzech kategoriach: "Klimat i środowisko", "Polityka" oraz "Gospodarka". Nagrodę w kategorii "Klimat i środowisko" otrzymała dziennikarka „Pulsu Biznesu” Magdalena Graniszewska, według uzasadnienia kapituły "za śledzenie wyzwań polityki klimatycznej i jej wpływu na gospodarkę". Laureatka zdecydowała o przeznaczeniu nagrody (3,5 tys zł) na rzecz centrum wspierającego niepełnosprawne dzieci w Ignacowie.

Nagrodę w kategorii polityka otrzymał Grzegorz Osiecki z „Dziennika Gazety Prawnej”, a w kategorii gospodarka — Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl. Laureatów wyłoniła kapituła konkursu, którą tworzyli Paweł Kowal (politolog i profesor ISP PAN), Bartosz Marczuk (wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju), Marek Rocki (prof. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, były rektor uczelni), Sebastian Bykowski (dyrektor generalny Press-Service Monitoring Mediów) oraz Paweł Jabłoński (Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, dyrektor biura prasowego XXX Forum Ekonomicznego).

Wszystkie teksty nagrodzonej przez kapitułę dziennikarki "Pulsu Biznesu" można przeczytać TUTAJ, a więcej artykułów na temat ekologicznych wyzwań, przed którymi stoją polskie firmy można znależć na stronie projektu Zielona gospodarka, którego trzecia edycja startuje na łamach "Pulsu Biznesu" już w październiku. Tym razem w cyklu artykułów, debat i podcastów weźmiemy na tapetę ambitne cele, jakie stawia przed polskimi firmami unijny pakiet zmian legislacyjnych dotyczących klimatu i energii - Fit for 55, poruszymy temat cła węglowego i unijnej reformy handlu emisjami (ETS), zastanowimy się kiedy nastąpi koniec aut spalinowych, dlaczego warto stawiać na odpowiedzialne opakowania, gdzie kupować czystą energię i jak rozsądnie inwestować w OZE.

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie

 

 

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia

kontakt dla mediów
Karolina Kowalska
Chief Marketing Officer, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl

tel: 22 333 98 01

informacje o firmie