sport

Tenis na międzynarodowym poziomie wraca do Warszawy. Startuje BNP Paribas Polish Cup

20.08.2021 | Bank BNP Paribas

BNP Paribas Polish Cup, turniej rangi ATP Challenger 80, odbędzie się na obiekcie Legia Tenis&Golf przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie. Potrwa od 23 do 29 sierpnia. Pula nagród to blisko 45 tys. euro. Bank BNP Paribas, czyli sponsor tytularny warszawskich zmagań i największy sponsor tenisa na świecie, wspiera również największy kobiecy turniej w Polsce - BNP Paribas Poland Open.

W turnieju głównym BNP Paribas Polish Cup zagra 32 zawodników. Najwyżej rozstawionym tenisistą będzie Daniel Altmaier, obecnie notowany na 120. miejscu rankingu ATP. W Warszawie zagra także Leo Borg, syn legendarnego Björna Borga, który odwiedzi stolicę aby wspierać go z trybun.

- Pod hasłem „We Are Tennis” wspieramy rozwój tenisa na całym świecie, coraz mocniej angażując się również w Polsce. Cieszymy się, że tenis w świetnym wydaniu wraca do stolicy, a także, że możemy rozwijać ten sport kompleksowo. Jesteśmy już sponsorem tytularnym największego w kraju turnieju kobiecego i licznych inicjatyw na poziomie amatorskim. Na warszawski turniej panów patrzymy w perspektywie długoterminowej, chcemy zwiększać jego rangę i prestiż – tłumaczy Małgorzata Wasiuk, dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

W lipcu na kortach Klubu Tenisowego Arka w Gdyni odbyła się pierwsza edycja kobiecego turnieju tenisowego rangi WTA 250 - „BNP Paribas Poland Open”. To największy turniej tenisowy rozgrywany w Polsce i jedyny, w którym startuje czołówka światowego rankingu. Imprezę otworzyło spotkanie z najlepszymi polskimi tenisistami Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem.

Grupa BNP Paribas już od niemal półwiecza jest największym sponsorem tenisa na świecie. Grupa sponsoruje m.in. jeden z najbardziej prestiżowych turniejów świata – wielkoszlemowy Roland Garros w Paryżu, a także jeden z największych turniejów WTA i ATP, rokrocznie rozgrywany w amerykańskim Indian Wells. Ważnym aspektem zaangażowania banku w rozwój tego sportu jest również wsparcie rozgrywek amatorskich, juniorskich oraz dla tenisistów z niepełnosprawnościami.

Podczas wszystkich turniejów tenisowych sponsorowanych przez Bank BNP Paribas, promowana jest akcja „Aces from the Heart”. Za każdego asa serwisowego podczas turnieju, bank przekazuje określoną kwotę na wybrany cel charytatywny. W przypadku BNP Paribas Polish Cup, każdy as będzie warty 50 złotych. Pieniądze zostaną przekazane Fundacji Widzimy Inaczej, która stawia sobie za cel włączanie osób z niepełnosprawnościami w główny nurt życia społecznego i kulturalnego, stawiając na ich rozwój i aktywność. Jedną z inicjatyw fundacji jest projekt „Akademia Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących”, promujący blind tennis.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii sport

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, BNP Paribas Bank Polska
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie