wydarzenia rodzina

Enea Operator zaprasza na piknik rodzinny do Szczecina

19.08.2021 | Enea

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj! Pod takim hasłem odbędzie się pierwszy piknik rodzinny dla mieszkańców Szczecina i okolic. Enea Operator, we współpracy ze strażą pożarną i policją podpowiedzą najmłodszym i ich opiekunom jak bezpiecznie spędzać czas w szkole i poza nią. Oprócz ciekawych prelekcji, na najmłodszych będzie czekała moc atrakcji i zabawy. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia na Jasnych Błoniach.

Z proponowanych atrakcji skorzystają wszystkie osoby, które w najbliższą sobotę odwiedzą szczeciński Park Kasprowicza w godz. 12:00-16:00. Będzie można zwiedzić wóz strażacki i samochód policyjny oraz wjechać kilka metrów w górę podnośnikiem, z którego korzystają w codziennej pracy ekipy pogotowia energetycznego.

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Ty też o nie zadbaj! Tym hasłem chcemy zachęcić  najmłodszych i ich opiekunów do tego, by przestrzegali zasad bezpieczeństwa nie tylko w szkole czy pracy, ale także w czasie wolnym, który często kojarzy się nam z beztroską i relaksem. Przygotowując to spotkanie, chcieliśmy w przyjaznej formie przekazać najmłodszym wiedzę, która może pomóc im uniknąć wielu niebezpieczeństw oraz pozwoli sprawnie zareagować w razie zagrożenia życia i zdrowia. Edukacja przez zabawę jest najlepszą formą nauki. Dlatego razem z naszymi partnerami przygotowaliśmy ciekawy program, który dostarczy najmłodszym jednocześnie dużo radości i ważnych informacji – informuje Monika Błaszyk, rzecznik prasowy Oddziału Dystrybucji Szczecin Enei Operator.

Najważniejszym tematem wydarzenia będzie bezpieczeństwo. Dzieci dowiedzą się jak odpowiedzialnie zachowywać się w pobliżu infrastruktury energetycznej, poznają podstawy pierwszej pomocy oraz zagrożenia jakie niesie ze sobą zabawa prądem. Enea Operator, jako główny organizator, zapewni też sporo atrakcji najmłodszym oraz ich opiekunom, m.in. malowanie twarzy i czy fotościanki. Każdy będzie mógł spożytkować swoją energię na blender bike-u, czyli specjalnym rowerze, na którym za pomocą własnych mięśni przygotuje pyszny, energetyczny i zdrowy koktajl owocowy. Na uczestników będzie czekała prezentacja sprzętu ekip pogotowia energetycznego. Policjanci i strażacy, oprócz pokazu wozów i floty, poprowadzą prelekcje z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i bezpieczeństwa w terenie.

kontakt dla mediów
Danuta Tabaka
Enea Operator
Danuta Tabaka

danuta.tabaka@operator.enea.pl

tel: +48 61 884 30 24

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia

kontakt dla mediów
Danuta Tabaka
Enea Operator
Danuta Tabaka

danuta.tabaka@operator.enea.pl

tel: +48 61 884 30 24

informacje o firmie