media/marketing/reklama

EFMA przyznała PeoPay KIDS tytuł „Innowacji miesiąca”

08.04.2021 | Bank Pekao SA

Rozwiązanie Banku Pekao, które pomaga wprowadzić dziecko w świat finansów, zostało w kwietniu br. mianowane przez EFMA jako „April Banking Innovation of the Month”. Dla PeoPay KIDS to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także automatyczna nominacja do grona projektów walczących o zwycięstwo w konkursie Efma-Accenture Innovation in Banking Awards 2021.

„Banking Innovation of the Month” to nagroda przyznawana co miesiąc przez European Financial Management Association (EFMA) – międzynarodową organizację non-profit skupiającą  ekspertów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Honorowane są nią wyjątkowe projekty z zakresu usług finansowych z całego świata. W kwietniu br. tytuł trafił do Banku Pekao za innowacyjny pakiet PeoPay KIDS, dzięki któremu dziecko otrzymuje w praktyce nowoczesną lekcję edukacji finansowej, a rodzic zyskuje narzędzie do kształtowania w maluchu postawy przedsiębiorczości i oszczędzania.

O przyznaniu tytułu decydują największe światowe autorytety w dziedzinie bankowości, dlatego ma on dla nas wyjątkowe znaczenie. Wierzymy w nasze rozwiązanie i mamy aspirację na zdobycie nagrody w tegorocznej edycji konkursu. Jesteśmy dumni, że PeoPay KIDS to w pełni nasze dzieło, które powstało wewnętrznie, przy współpracy wielu zespołów z pomocą bankowego Labolatorium Innowacji – podkreśla Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Odbiorcami PeoPay KIDS są dzieci w wieku 6-13 lat oraz ich rodzice. W dzisiejszych czasach od małego jesteśmy przyzwyczajani do nowych technologii. Sercem rozwiązania jest więc prosta aplikacja mobilna dla najmłodszych, połączona z kontem osobistym i oszczędnościowym, kartą płatniczą i Panelem rodzica, który pozwala sprawować dyskretną kontrolę nad finansami dziecka w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. W aplikacji dziecko może m.in. doładować telefon, kupić kod do gry i wykonać przelew (w obu przypadkach potrzebna autoryzacja rodzica), oszczędzać środki na skarbonkach, a także korzystać z porad wirtualnych trenerów. Pakiet PeoPay KIDS został udostępniony przez Bank Pekao w czerwcu 2020 r. Z aplikacji korzysta obecnie już 45 tys. dzieci.

Eksperci z EFMA już wcześniej zainteresowali się tym nietypowym rozwiązaniem. W październiku zeszłego roku zamieścili na łamach swojego portalu artykuł opisujący zespół Banku Pekao, który stał za wdrożeniem i sukcesem PeoPay KIDS.

EFMA jest instytucją, zrzeszającą ponad 3300 firm finansowych z ponad 130 krajów. Organizacja zajmuje się badaniami, wydaje branżowe raporty i publikacje, organizuje międzynarodowe konferencje, a także – we współpracy z Accenture – prestiżowy konkurs EFMA-Accenture Innovation in Banking Awards, do którego został właśnie nominowany PeoPay KIDS. Wyniki siódmej edycji konkursu zostaną ogłoszone podczas gali w Paryżu, które odbędzie się 16 października br.

Nominacja dla PeoPay KIDS to kolejne wyróżnienie Banku Pekao przez EFMA. W 2018 roku eksperci docenili aplikację PeoPay. Międzynarodowe jury uznało ją za najlepszą innowację na świecie w 2018 roku w kategorii Phygital Distribution & Experience.

Więcej informacji o nagrodzie: https://www.efma.com/article/detail/33566  

kontakt dla mediów
Klaudia Klimkowska
Bankowość detaliczna, Bank Pekao SA
Klaudia Klimkowska

klaudia.klimkowska@pekao.com.pl

tel: +48 571 399 589

informacje o firmie

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 230 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,7 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

więcej z kategorii media/marketing/reklama