internet sprawy społeczne

Twoi dziadkowie mogą łatwo zacząć przygodę z Netflix - zrób im prezent i pokaż, jak to działa

21.01.2021 | Netflix

Za chwilę Dzień Babci i Dzień Dziadka, a wybór prezentów dla nich nie zawsze jest łatwym zadaniem. Co, jeśli dziadek na święta dostał już skarpetki i książki, a babcia powtarza, że i tak nie ma nic cenniejszego niż wizyta ukochanego wnuczka/wnuczki? Może w takim razie warto postawić na tzw. "experience"? Święto dziadków to świetna okazja, żeby spędzić razem trochę czasu i odwdzięczyć się za dobro, miłość i tysiące życiowych opowieści, których słuchasz od dziecka.

Podziel się z dziadkami bogactwem historii i podaruj im dostęp do biblioteki filmów i seriali. To przecież taka telewizja, którą będą mogli oglądać zawsze i wszędzie, bez programu TV. Oto pięć dowodów na to, że Netflix to idealny prezent dla dziadków.

 

Tu każdy znajdzie coś dla siebie

Babcia kocha romantyczne historie niczym Pod znakiem Wenus z piękną Sophią Loren w roli głównej, dziadek za to z przyjemnością wraca do klasyków filmowych z gatunku westernów - W samo południe czy kina gangsterskiego - Ojciec Chrzestny? A może wolą wspólnie oglądać polskie produkcje i śledzić perypetie kuracjuszy z Sanatorium miłości? Bogata biblioteka Netflix umożliwi im nieograniczony dostęp do klasyki kina i pozwoli odkryć zupełnie nowe tytuły. Może babcia przy kolejnej wizycie opowie, jak uwiodła ją miłość Simona i Daphne z Bidgertonów albo jak zachwyciła się wyjątkową historią Dwóch Papieży, a dziadek zacznie cytować Sandego z The Kominsky Method albo wskaże jako swój nowy ukochany film Irlandczyka z najlepszą obsadą, jaką mógłby sobie wyobrazić. Tematów do rozmów na pewno nie zabraknie!

 

Nawet mój dziadek to ogarnie

Wnuk/wnuczka mogą być wsparciem i łącznikiem dziadków z dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się światem. Kto jednak uczył babcię wysyłania SMS-ów albo tłumaczył obsługę komputera wie, że wprowadzanie seniorów w cyfrowy świat nie zawsze jest łatwe. Na szczęście obsługa Netflix jest prosta i intuicyjna nawet dla starszych użytkowników. Wystarczy stworzyć im konto i założyć oddzielny profil, a następnie wytłumaczyć podstawową obsługę. Włącz, wyłącz, odtwórz, stop, przewiń - te wszystkie komendy i symbole przypominają obsługę magnetowidu z tą różnicą, że tutaj nie potrzebują już kasety VHS.

 

Okulary nie będą już konieczne

Dziadek nie widzi już jak kiedyś, a okulary ciągle gdzieś mu się gubią mimo tego, że są na sznurku? Klasyka. Na szczęście na Netflix znakomita większość tytułów ma polskiego lektora lub dubbing. W prosty sposób można też zwiększyć rozmiar napisów czy zmienić ich kolor, a wtedy będą czytelne nawet dla osób z wadą wzroku. Aby dostosować wygląd napisów, wystarczy wejść w Konto, wybrać opcję Wygląd napisów, którą znajdziesz w kategorii Profile i kontrola rodzicielska, a następnie kliknąć okno Zmień.

 

Moja lista nie pozwoli zapomnieć

Z wiekiem mamy coraz więcej na głowie przez co robimy się zapominalscy. Skoro odczuwamy to na własnej skórze, nie ma co się dziwić, że seniorom również może coś wypaść z głowy. Warto uzupełnić razem z dziadkami Moją listę, by przygotować im pakiet filmów i seriali "na start". Dzięki temu nie będą musieli już przebierać w kategoriach w poszukiwaniu tytułów, które chcieliby obejrzeć, ale nie mogą sobie przypomnieć kluczowego hasła. Usiądźcie razem i wybierzcie! Do listy można dołączyć również ulubione filmy, seriale lub programy, które mogą spodobać się seniorom, by później wymienić się wrażeniami!

 

Netflix zbliża

Netflix to rozrywka dla ludzi w różnym wieku, ale też łączy pokolenia. To kopalnia inspiracji, jeśli chodzi o sposoby na spędzanie razem czasu. Wszyscy rozmawiamy o filmach ze znajomymi, czemu więc nie robić tego z dziadkami? Może wspólnie z nimi przećwiczycie strategie szachowe z Gambitu Królowej albo urządzicie rodzinne gotowanie rodem z The Big Family Cooking Showdown. Kto wie, może przy następnym spotkaniu dziadek zamiast "A za moich czasów...", powie „Słuchaj, widziałem na Netflix...” i będzie to znak, że za chwilę rozpocznie się Wasza kolejna wspólna przygoda.

Na koniec jeszcze podpowiedź - by uzbroić się w wachlarz tematów do rozmów podczas kolejnej wizyty u dziadków możesz podejrzeć ich historię oglądania i zobaczyć, jakimi tematami najbardziej się interesują. Wystarczy zalogować się i wejść na stronę Konto. Następnie wybrać w sekcji Profile i Kontrola Rodzicielska wybrany profil oraz otworzyć zakładkę Moja aktywność. Historię przeglądania można w całości przejrzeć bądź pobrać z profilu wybierając przycisk Pobierz wszystko.

 

kontakt dla mediów
Netflix
Karolina Orman

karolina.orman@mslgroup.com

informacje o firmie

Informacje o serwisie Netflix

 

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 204 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

załączniki

więcej z kategorii internet