internet kultura/sztuka/rozrywka

Netflix zapowiada nowy oryginalny serial dokumentalny oparty na książce Papieża Franciszka „Dzielenie się mądrością czasu”

16.12.2020 | Netflix

Wyjątkowe, międzypokoleniowe spotkanie z Ojcem Świętym

na Netflix już w 2021 r.

Netflix ogłosił nowy tytuł: oryginalny serial dokumentalny oparty na wielokrotnie nagradzanej książce Dzielenie się mądrością czasu autorstwa Papieża Franciszka. Redakcją tej pozycji zajmował się ksiądz Antonio Spadaro, a po raz pierwszy ukazała się ona nakładem wydawnictwa Loyola Press w Stanach Zjednoczonych.

Nowy serial Netflix to urzekająca opowieść o starszych osobach i ich przeżyciach.  O skrywanych przez nich skarbach, które dzięki opowieściom młodego pokolenia mogą zostać odkryte na nowo. Seniorzy z całego świata - zarówno kobiety jak i mężczyźni, wszyscy 70+ - będą przekazywać swoje niezwykłe historie młodym, utalentowanym filmowcom. Wszystko podczas wyjątkowych, wspólnych podróży.

Miłość, walka, praca, marzenia. To kwestie, które łączą nas wszystkich, bez względu na rok urodzenia. W serialu dokumentalnym Netflix starsi ludzie - bohaterowie z różnych zakątków świata, reprezentanci różnych grup etnicznych, środowisk społeczno-ekonomicznych i religii - czerpiąc z osobistych doświadczeń opowiedzą o tym, co definiuje ich istnienie. 

Reprezentantem starszych jest ktoś, kto darzy ich miłością, rozumie ich historie i doświadczenia, jest jednym z nich: Papież Franciszek. Wątkiem łączącym wszystkie cztery odcinki serialu będzie ekskluzywny wywiad z Ojcem Świętym, w którym poznamy jego własny punkt widzenia na wiele z kluczowych spraw.

„Osoby starsze mają mądrość. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność: przekazywanie swojego życiowego doświadczenia, historii rodzinnych, historii wspólnoty, narodu”- Papież Franciszek w Dzieleniu się mądrością czasu.

Serial dokumentalny autorstwa Simony Ercolani jest produkowany przez studio Stand By Me, partnera Asacha Media Group. Serial będzie dostępny na całym świecie na Netflix w 2021 roku.

 

O Stand By Me

Stand By Me zostało założone w 2010 roku przez nagradzanego włoskiego scenarzystę, reżysera i producenta telewizyjnego Simona Ercolani. Firma ma na koncie świetnie przyjęte cykle dokumentalne, m.in. „Dottori in Corsia - Children Hospital Bambino Gesù”, którego czwarty sezon wyprodukowała dla stacji RAI, „Facing” dla Nat Geo, a także  oparte na faktach tytuły wyprodukowane dla A+E, Rai i Discovery. Wśród innych hitów stworzonych dla Rai 1 Primetime Docu Fictions znalazły się paradokumenty w stylu “Ja, juror w Maxitrial”,  oraz seriale fabularne dla dzieci, wśród nich wielokrotnie nagradzany, współtworzony z RAI „JAMS” oraz „Sara i Marti” i „The Knights of Ravenclaw” - oba dostępne na Disney+ w krajach, gdzie działa ta platforma. Stand By Me jest częścią Asacha Media Group, międzynarodowego stowarzyszenia  twórców i producentów treści, skupiającego się głównie na zwiększaniu popytu na nieanglojęzyczne treści z serwisów VoD oraz europejskich stacji. Po informacji na: asachamediagroup.com.

kontakt dla mediów
Netflix
Karolina Orman

karolina.orman@mslgroup.com

informacje o firmie

Informacje o serwisie Netflix:

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 195 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i programów w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania — bez reklam i zobowiązań.

 

załączniki

więcej z kategorii internet