internet technologie ekonomia/biznes/finanse

Pekao Direct z główną nagrodą w prestiżowym konkursie European Customer Centricity Awards

23.09.2020 | Bank Pekao SA

Pekao Direct zostało uhonorowane główną nagrodą tegorocznej edycji European Customer Centricity Awards w kategorii „Najlepsze doświadczenie omnikanałowe”. Jury konkursu doceniło przygotowany w ścisłej współpracy z Bankiem Pekao S.A. proces otwierania konta za pomocą selfie. Było to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku.

Bank Pekao i Pekao Direct proces zakładania konta w aplikacji bankowości mobilnej z użyciem „selfie” uruchomiły w 2019 roku. To pionierskie rozwiązanie wśród polskich banków umożliwia klientom zdalne otwarcie konta w trzech prostych krokach. Całość trwa nie dłużej niż 15 minut i wystarczy do tego tylko smartfon i internet.

Aby otworzyć konto na selfie wystarczy zainstalować aplikację PeoPay, wypełnić formularz i zrobić zdjęcie sobie i dokumentowi tożsamości. Następnie w celu potwierdzenia tożsamości, klient przesyła zdjęcia do banku. Po weryfikacji danych, umowa przesyłana jest w formie elektronicznej na maila i od tej pory klient może już korzystać z samodzielnie założonego konta bankowego. To, co wyróżnia Pekao wśród obecnej konkurencji to fakt, że do weryfikacji danych, klient nie musi kontaktować się z doradcą, nie czeka na kuriera z umową, nie odwiedza oddziału. W razie potrzeby konsultanci Pekao Direct asystują klientowi na każdym etapie procesu i służą pomocą.

Proces umożliwia założenie nie tylko konta osobistego, ale również rachunku oszczędnościowego, konta walutowego czy karty debetowej.

Tworzenie rozwiązań, które stawiają klienta i jego potrzeby na pierwszym miejscu, jest znakiem rozpoznawczym dojrzałych organizacji, gotowych na cyfrowe wyzwania przyszłości. Nagroda European Customer Centricity Awards jest docenieniem konsekwentnego realizowania strategii cyfrowej transformacji Pekao – podkreśla Wojciech Bury, Prezes Zarządu Pekao Direct.

– Zwycięstwo upewnia nas, że budowanie procesów i rozwiązań w oparciu o perspektywę klienta przekłada się na ich lojalność i zadowolenie. To bezcenne w obecnych czasach i dlatego ten sukces tak nas cieszy – mówi Jarosław Kożuch, Wiceprezes Zarządu Pekao Direct.

Dzięki nagrodzonemu rozwiązaniu, Bank Pekao, jako jeden z liderów bankowości cyfrowej, mógł w okresie pandemii zaproponować klientom całkowicie bezpieczny, zdalny sposób na otwarcie i obsługę konta.

Klienci oczekują coraz nowszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań. My takie rozwiązania im dajemy. Nasze innowacje są odpowiedzią na oczekiwania klientów, ponieważ to właśnie we współpracy z nimi je wypracowujemy. Dzięki pracy ludzi bezpośrednio zaangażowanych w projekt, nasi klienci dostali rozwiązanie, które jest szybkie, przyjazne i co szczególnie ważne bezpieczne – dodaje Marek Tomczuk, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

ECCA to jeden z największych europejskich konkursów, który promuje „klientocentryzm” i perspektywę Customer Experience w biznesie.

kontakt dla mediów
Karolina Maciaszek
Kierownik Biura Komunikacji Korporacyjnej, Bank Pekao SA
Karolina Maciaszek

karolina.maciaszek@pekao.com.pl

tel: +48 727 413 379

informacje o firmie

 

 

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ok. 235 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,6 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

więcej z kategorii internet