budownictwo/nieruchomości transport

Postęp prac na budowie S61 odc. Wysokie - Raczki na półmetku

25.08.2020 | Budimex SA

Zaawansowanie prac na odcinku drogi ekspresowej S61 Wysokie – Raczki wynosi obecnie około 50%. Budimex jest generalnym wykonawcą tego zadania. 

Prace wyprzedzają harmonogram o kilka miesięcy. Prace ziemne są zrealizowane już w 90%.  Trwają już prace przy konstrukcji nawierzchni. Jest już testowany odcinek próbny betonu na długości 2 km. Trwają także prace bitumiczne na drogach poprzecznych. Budowa obiektów inżynieryjnych – wiaduktów i przejść jest zaawansowana w 40%.  Każdego dnia na budowie pracuje około 170 jednostek sprzętu ok. 470 osób. 

Planowana data zakończenia prac na całym dwudziestokilometrowym odcinku to czerwiec 2021 roku. Prace realizowane w formule projektuj i buduj rozpoczęły się w lipcu 2018 roku. Wartość pierwotna zadania wynosi 393 mln zł netto. 

kontakt dla mediów
Michał Wrzosek
Rzecznik Prasowy, Budimex SA
Michał Wrzosek

michal.wrzosek@budimex.pl

tel: (+48) 22 623 61 12

informacje o firmie

---

BUDIMEX SA jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz FB Serwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

załączniki

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości