zdrowie sprawy społeczne

Walczymy wspólnymi siłami

27.03.2020 | Kuroniowie Diety

Fundacja Kuroniówka i catering dietetyczny Kuroniowie Diety nieustannie wspierają szpitale dedykowane do walki z koronawirusem. W ramach akcji oba podmioty przekazały 50 tys. zł w formie zestawów diet, w które zaopatrzą personel medyczny placówek na terenie całej Polski. Do grupy 15 wspieranych szpitali dzisiaj dołączył również Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. W. Biegańskiego w Grudziądzu.

Szpital, znajdujący się przy ul. Ludwika Rydygiera w Grudziądzu, jeszcze dziś otrzyma 50 pełnowartościowych i zbilansowanych posiłków. Każdy z nich zapewnia pracownikom  odpowiednią regenerację i zgromadzenie potrzebnych zasobów energetycznych. Zależy nam, aby personel medyczny szpitali walczących z epidemią koronawirusa mógł w pełni skupić się na leczeniu i opiece nad pacjentami. Z tego względu nieprzerwanie, każdego dnia zaopatrujemy placówki na terenie całej Polski w pełnowartościowe dania przeznaczone na każdą porę dnia. Dzięki temu zaangażowani w nieustanną pomoc, pracownicy służby zdrowia nie będą musieli dodatkowo martwić się o posiłki. To trudny czas dla nas wszystkich. Staramy się jednak wspierać tych, którzy w walce z epidemią stanowią, tzw. pierwszą linię obrony – mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety.

Na akcję przeznaczono 50 tys. zł w formie 1200 zestawów diet, złożonych z 5 w pełni odżywczych posiłków. Każdy z nich przygotowany jest z zachowaniem standardów higieny, pakowany do zamykanych hermetycznie pojemników i transportowany przez specjalne samochody chłodnicze. Dodatkowo każdy szpital ma możliwość wyboru preferowanego wariantu diety spośród : standardowej, wegetariańskiej, wegańskiej i bezglutenowej. Pierwsze zaopatrzenie powędrowało już do warszawskich szpitali przy ul. Szaserów, Wolskiej oraz do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury.  Jeszcze dziś posiłki trafią również do rąk pracowników szpitali w Łomży, Białymstoku, Krakowie, Łodzi, Bielsku Podlaskim, Elblągu, Gdańsku, Wejherowie, Bydgoszczy, Radomiu, Szczecinie i Grudziądzu. Docelowo Organizatorzy chcą objąć pomocą  21 szpitali przekształconych w jednoimienne szpitale zakaźne, dostarczając posiłki nieprzerwanie, przez 30 dni. Wyjście naprzeciw tak ogromnym potrzebom wymaga natomiast zgromadzenia odpowiednich środków. Dzienny koszt przygotowania i dystrybucji posiłków do placówek to 30 000 zł czyli 900 000 zł w ciągu 30 dni.  Na portalu zrzutka.pl ruszyła już zbiórka, z której środki zostaną przekazane na kontynuację akcji. Do wspólnej pomocy można dołączyć w dowolnej chwili klikając w link https://zrzutka.pl/z9xkte,  a każda przekazana kwota to krok w kierunku szybkiej realizacji dobroczynnej inicjatywy. Przy założeniu, że podczas zbiórki uda się zgromadzić 450 000 zł, drugie tyle catering Kuroniowie Diety dołoży od siebie

informacje o firmie

więcej z kategorii zdrowie

informacje o firmie