zdrowie sprawy społeczne

Razem możemy więcej

27.03.2020 | Kuroniowie Diety

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno – Zakaźny im. T. Borowicza w Bydgoszczy otrzyma dziś wsparcie. Akcja pomocy szpitalom organizowana przez Fundację Kuroniówka i catering dietetyczny Kuroniowie Diety dociera do kolejnych placówek dedykowanych do walki z koronawirusem. W ramach pomocy oba podmioty przekazały 50 tys. zł w formie posiłków, w które zaopatrują już łącznie 16 szpitali. Dzisiaj, wsparcie dociera również do Bydgoszczy.

Do rąk pracowników szpitala znajdującego się przy ul. Floriana w Bydgoszczy, jeszcze w dniu dzisiejszym trafi 50 pełnowartościowych posiłków. Każdy z nich dostarcza niezbędnej ilości składników pokarmowych potrzebnych do odpowiedniej regeneracji. Zależy nam, aby personel medyczny szpitali walczących z epidemią koronawirusa mógł w pełni skupić się na leczeniu i opiece nad pacjentami. Z tego względu nieprzerwanie, każdego dnia zaopatrujemy placówki na terenie całej Polski w pełnowartościowe dania przeznaczone na każdą porę dnia. Dzięki temu zaangażowani w nieustanną pomoc, pracownicy służby zdrowia nie będą musieli dodatkowo martwić się o posiłki. To trudny czas dla nas wszystkich. Staramy się jednak wspierać tych, którzy w walce z epidemią stanowią, tzw. pierwszą linię obrony – mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety.

Przeznaczone na akcję 50 tys. zł zostanie wykorzystane na przyrządzenie i dystrybucję 1200 zestawów diet, złożonych z 5 w pełni odżywczych posiłków. Każdy z nich przygotowany jest z zachowaniem standardów higieny, pakowany do zamykanych hermetycznie pojemników i transportowany przez specjalne samochody chłodnicze. Dodatkowo każdy szpital ma możliwość wyboru preferowanego wariantu diety spośród : standardowej, wegetariańskiej, wegańskiej i bezglutenowej.  Oprócz szpitala w Bydgoszczy, jeszcze dziś posiłki trafią również do placówek w Łomży, Białymstoku, Krakowie, Łodzi, Bielsku Podlaskim, Elblągu, Gdańsku, Wejherowie, Radomiu, Szczecinie i Grudziądzu.

Docelowo Organizatorzy chcą objąć pomocą 21 szpitali przekształconych w jednoimienne szpitale zakaźne, dostarczając posiłki nieprzerwanie, przez 30 dni. Wyjście naprzeciw tak ogromnym potrzebom wymaga zgromadzenia odpowiednich środków. Dzienny koszt przygotowania i dystrybucji posiłków do placówek to 30 000 zł (czyli 900 000 zł w ciągu 30 dni). Na portalu zrzutka.pl ruszyła już zbiórka, z której środki zostaną przekazane na kontynuację akcji. Do wspólnej pomocy można dołączyć w dowolnej chwili klikając w link https://zrzutka.pl/z9xkte, a każda przekazana kwota to krok w kierunku szybkiej realizacji dobroczynnej inicjatywy. Przy założeniu, że podczas zbiórki uda się zgromadzić 450 000 zł, drugie tyle catering Kuroniowie Diety dołoży od siebie.

kontakt dla mediów
PR Manager, Kuroniowie Diety
Katarzyna Matolicz

k.matolicz@synertime.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii zdrowie