zdrowie sprawy społeczne

Współpraca wyjątkowo potrzebna

26.03.2020 | Kuroniowie Diety

Fundacja Kuroniówka i firma cateringowa Kuroniowie Diety włączyły się do wsparcia służby zdrowia. W ramach działań pomocowych oba podmioty przeznaczyły 50 tys. w formie zestawów diet dla personelu medycznego szpitali dedykowanych do walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Obecnie zaopatrzenie otrzymuje już 12 placówek, a Szpital Specjalistyczny w  Wejherowie to kolejny punkt na mapie akcji pomocy szpitalom.

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie, znajdującego się przy ul. doktora A. Jagalskiego otrzymają dziś pomoc w postaci 50 regeneracyjnych i wzmacniających  posiłków. -  Zależy nam, aby personel medyczny szpitali walczących z epidemią koronawirusa mógł w pełni skupić się na leczeniu i opiece nad pacjentami. Z tego względu nieprzerwanie, każdego dnia zaopatrujemy placówki na terenie całej Polski w pełnowartościowe dania przeznaczone na każdą porę dnia. Dzięki temu zaangażowani w nieustanną pomoc, pracownicy służby zdrowia nie będą musieli dodatkowo martwić się o posiłki. To trudny czas dla nas wszystkich. Staramy się jednak wspierać tych, którzy w walce z epidemią stanowią, tzw. pierwszą linię obrony - mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety. 

Budżet przeznaczony przez oba podmioty, na akcję pomocy szpitalom w wysokości 50 tys. złotych, zostanie wykorzystany do  przygotowania i dystrybucji  1200 zestawów diet. Każdy pakiet to 5 pełnowartościowych posiłków, które pracownicy mogą dzielić i wymieniać między sobą. Wszystkie dania są przyrządzane z zachowaniem standardów higieny, pakowane hermetycznie i dostarczane do miejsca docelowego przez samochody chłodnicze. Każda placówka ma dodatkowo możliwość wyboru preferowanego wariantu diety spośród: standardowej, wegetariańskiej, wegańskiej i bezglutenowej. W dniu dzisiejszym, oprócz pracowników szpitala w Wejherowie, posiłki otrzyma również personel placówek w Łodzi, Radomiu, Krakowie, Elblągu, Szczecinie, Gdańsku, Łomży , Bielsku Podlaskim i Białymstoku. Jednocześnie prowadzone są rozmowy definiujące potrzeby szpitali, m. in.  w Poznaniu, Płocku i Bydgoszczy. Organizatorzy pozostają otwarci na samodzielne zgłoszenia jednostek szpitalnych docierające przez social media lub biuro obsługi klienta. Jeżeli realne potrzeby okażą się wyższe od dotychczas zakładanych, zarząd obu zaangażowanych w akcję podmiotów deklaruje gotowość do podjęcia dalszych działań.

 

kontakt dla mediów
PR Manager, Kuroniowie Diety
Katarzyna Matolicz

k.matolicz@synertime.pl

informacje o firmie

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Matolicz
PR Manager, agencja Synertime
e-mail: k.matolicz@synertime.pl
tel. 668-132-412

załączniki

więcej z kategorii zdrowie