zdrowie sprawy społeczne

Solidarnie w imię zdrowia

25.03.2020 | Kuroniowie Diety

Szczeciński Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony może liczyć na pomoc! Już dziś do placówki trafi 125 pełnowartościowych posiłków od Fundacji Kuroniówka i cateringu dietetycznego Kuroniowie Diety. W ramach akcji oba podmioty przeznaczyły 50 tys. w formie zestawów diet dla personelu medycznego placówek dedykowanych do walki z epidemią koronawirusa  w Polsce. 

Pracownicy szpitala w Szczecinie otrzymają dziś wsparcie w postaci 25 zestawów w pełni zbilansowanych diet. Każdy pakiet to 5 wzmacniających posiłków, którymi pracownicy mogą się dzielić i wymieniać. – Obecna sytuacja jest szczególnie wymagająca przede wszystkim dla polskiej służby zdrowia. Chcąc przyczynić się do walki z epidemią zdecydowaliśmy się wesprzeć działania tych, którzy stanowią pierwszą linię obrony, mianowicie lekarzy i cały medyczny personel. Przygotowane przez nas pełnowartościowe, zbilansowane posiłki to nie tylko potrzebna regeneracja, ale również zasoby energii przydatne w dalszych zmaganiach o zdrowie i życie pacjentów – mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety. 

Inicjatorzy akcji, na pomoc szpitalom przeznaczyli budżet w wysokości 50 tys. zł, który zostanie wykorzystany na przygotowanie i dystrybucję 1200 zestawów diet. Każdy z nich składa się z 5 pełnowartościowych posiłków gotowych do rozdysponowania pomiędzy pracowników szpitali. Dania przygotowane są z zachowaniem standardów higieny, pakowane hermetycznie i dostarczane na miejsce przez samochody chłodnicze. Jeszcze dziś posiłki otrzyma również personel  placówek w Warszawie, Łodzi, Radomiu, Krakowie, Białymstoku, Łomży, Gdańsku i Bielsku Podlaskim. Organizatorzy prowadzą rozmowy definiujące potrzeby jednostek w Płocku, Poznaniu i Bydgoszczy, pozostając jednocześnie otwarci na samodzielne zgłoszenia szpitali, docierające przez social media lub biuro obsługi klienta. Zarządzający obu zaangażowanych w akcję podmiotów deklarują gotowość do podjęcia dalszych działań, w sytuacji w której realne potrzeby okażą się wyższe od dotychczas zakładanych.

kontakt dla mediów
PR Manager, Kuroniowie Diety
Katarzyna Matolicz

k.matolicz@synertime.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii zdrowie