zdrowie sprawy społeczne

Gest solidarności

23.03.2020 | Kuroniowie Diety

Pracownicy medyczni Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Łodzi otrzymają pomoc. W ramach akcji organizowanej przez Fundację Kuroniówka i catering dietetyczny Kuroniowie Diety, jeszcze dzisiaj do placówki trafi 50 darmowych pełnowartościowych posiłków. Oba podmioty, na inicjatywę wspierającą szpitale dedykowane do walki z epidemią przeznaczają łącznie 50 tyś. zł w formie zbilansowanych posiłków. Łódź to kolejny punkt na mapie akcji niosącej pomoc jednostkom medycznym.

Do Łódzkiego Szpitala znajdującego się przy ul. Kniaziewicza już dziś dostarczonych zostanie 10 zestawów diet, złożonych z pięciu pełnowartościowych posiłków, którymi pracownicy mogą się dzielić i wymieniać.  – Zależy nam aby w obecnej sytuacji szczególną opieką otoczyć tych, którzy w największym stopniu przyczyniają się do walki z epidemią. Lekarze i cały medyczny personel pracują nieustannie na najwyższych obrotach troszcząc się o zdrowie i życie pacjentów. Zaopatrując szpitale dedykowane do walki z koronawirusem, w zestawy zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków, chcemy pomóc pracownikom zregenerować siły i uzupełnić niezbędne zasoby energii potrzebne do dalszych zmagań – mówi Włodzimierz Cała, członek Zarządu w Kuroniowie Diety.

Na akcję mającą na celu wsparcie placówek medycznych w całym kraju przeznaczono łącznie 50 tyś. w formie 1200 zestawów diet, złożonych z 5 zbilansowanych posiłków. Każde danie przygotowywane jest z zachowaniem najwyższych standardów higieny, zamknięte hermetycznie i dowożone na miejsce przez samochody chłodnicze. Dzisiaj, oprócz szpitala w Łodzi,  zaopatrzenie otrzymały szpitale z Warszawy, Krakowa, Łomży, Białegostoku, Bielska Podlaskiego i Radomia. Organizatorzy są w stałym kontakcie z pozostałymi placówkami na terenie całego kraju. – Sprawdzamy zapotrzebowanie i możliwości m.in. w Płocku, Poznaniu i Bydgoszczy – komentuje Włodzimierz Cała.

Wszystkie zainteresowane wsparciem szpitale mogą również zgłaszać się samodzielnie za pośrednictwem kanałów social media lub biura obsługi klienta na stronie Kuroniowie Diety. Organizatorzy akcji deklarują gotowość do długofalowej pomocy potrzebującym. Jeśli realne potrzeby okażą się większe niż możliwości oba podmioty będą szukać rozwiązań umożliwiających kontynuowanie działań.

kontakt dla mediów
PR Manager, Kuroniowie Diety
Katarzyna Matolicz

k.matolicz@synertime.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii zdrowie