nowe produkty/usługi internet turystyka/wypoczynek

KAYAK startuje z „Kreatorem Podróży” – narzędziem do łatwego planowania podróży z kilkoma przystankami

21.01.2020 | KAYAK

Nowa funkcja wskaże najtańsze trasy między kilkoma miastami w ramach jednego wyjazdu 

Warszawa,  21 stycznia 2020 r. – Podczas wakacji co piąty Polak najchętniej zaoszczędziłby na lotach (20%) lub transporcie pomiędzy kolejnymi etapami wyjazdu (19%). W odpowiedzi na oczekiwania użytkowników, KAYAK.pl testuje Kreatora Podróży – nowe narzędzie, dzięki któremu będzie to naprawdę proste. Pierwsza taka funkcja na świecie oferowana przez metawyszukiwarkę, umożliwia znalezienie najtańszych połączeń między różnymi miastami w ramach tej samej podróży.

Nowa usługa jest dostępna dzięki współpracy z wyszukiwarką Kiwi.com, która umożliwia łączenie lotów z transportem naziemnym. Tym samym nowe narzędzie wyręcza w żmudnym planowaniu podróży do kilku miast, wskazując najtańszą dostępną trasę między różnymi punktami w planie wyjazdu. Teraz osoby planujące np. podróż po kilku europejskich stolicach z łatwością znajdą najkorzystniejszą opcję transportu z miasta do miasta i to podczas jednego, prostego wyszukiwania. 

„Planowanie trasy obejmującej więcej niż jedno miasto może pochłaniać sporo wysiłku, czasu i pieniędzy” – komentuje Giorgos Zacharia, Dyrektor ds. technologii KAYAK i dodaje: „W 2005 roku KAYAK wprowadził wyszukiwanie multi-city, by pomóc podróżującym do kilku miast znaleźć idealne połączenie. Wprowadzając »Kreatora Podróży« dalej wspieramy indywidualne podejście do każdej podróży i umożliwiamy, by każdy mógł zwiedzać świat za mniej i według własnych upodobań”.

By zarezerwować wieloetapową podróż, korzystając z „Kreatora Podróży” na KAYAK, należy: 

  • wejść na stronę www.kayak.pl i w rozwijanym menu zmienić opcję „W obie strony” na „Kreator Podróży”,
  • wybrać popularną trasę wieloetapową lub rozpocząć komponowanie własnej,
  • określić lotnisko wylotu oraz miasta, które planuje się odwiedzić, a także długość pobytu w każdym z nich,
  • poczekać, aż KAYAK obliczy najtańszą trasę! 

„KAYAK pozwala użytkownikom znaleźć najlepszą opcję podróży dostosowaną do ich indywidualnych preferencji i budżetu. Cieszymy się, że dzięki naszej nowo dostępnej usłudze wspólnie odpowiemy na rosnące zapotrzebowanie ze strony podróżnych” dodaje Zdenek Komenda, Dyrektor ds. rozwoju biznesu w Kiwi.com.

UWAGI

Ankieta została przeprowadzona na zlecenie KAYAK przez Cint wśród 23 400 osób z 22 różnych krajów. Zbieranie danych odbywało się od 3 do 10 stycznia 2019 roku poprzez e-ankietę za pośrednictwem paneli Cint. Dane dla Polski powstały w oparciu o reprezentatywną grupę dorosłych Polaków.

kontakt dla mediów
Joanna Szpatowicz
Junior Account Manager, KAYAK
Joanna Szpatowicz

joanna.szpatowicz@mslgroup.com

informacje o firmie

O KAYAK

KAYAK, będący częścią Booking Holdings (NASDAQ:  BKNG), jest wiodącą wyszukiwarką ofert podróży. Dzięki ponad 6 miliardom wyszukiwań rocznie na wszystkich platformach pomagamy w znalezieniu idealnego lotu, hotelu, samochodu do wynajęcia lub pakietu wakacyjnego. Więcej informacji na www.KAYAK.pl.

O Kiwi.com 

Założona przez Olivera Dlouhý i Jozefa Képesi w 2012 roku firma Kiwi.com jest wyszukiwarką pozwalającą na łączenie opcji transportu różnych, niewspółpracujących ze sobą przewoźników. Obsługiwana przez własny, zastrzeżony prawnie algorytm (Virtual Interlining), umożliwia użytkownikom łączenie lotów z transportem naziemnym ponad 750 przewoźników, obejmując podróżnych wiodącą w branży gwarancją Kiwi.com. Dziś firma notuje więcej niż 100 milionów wyszukiwań dziennie i zatrudnia ponad 2600 ludzi na całym świecie. Kiwi.com w 2017 roku zajęła siódme miejsce na liście Deloitte Technology Fast 500 EMEA, stając się najwyżej notowaną czeską firmą w historii. Powtarzając sukces poprzedniego roku, Kiwi.com zajęło piątą pozycję w roku 2018. W listopadzie 2019 firma ogłosiła zmianę swojej wizji, ogłaszając się pierwszym Wirtualnym Globalnym Operatorem Podróży (Virtual Global Supercarrier) i zdobywając nagrodę People’s Choice Award na konferencji Phocuswright w Miami.

więcej z kategorii nowe produkty/usługi