wydarzenia kultura/sztuka/rozrywka sprawy społeczne

Dzieciaki z Praskiej Orkiestry Dream Up porwały publiczność

14.01.2020 | Bank BNP Paribas

Za nami jeden z kulminacyjnych momentów polskiej edycji programu Dream Up realizowanego przez Grupę BNP Paribas w 30 krajach świata. 11 stycznia w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe odbył się koncert Praskiej Orkiestry Dream Up złożonej z dzieci i młodzieży – uczestników programu.

- Dzieciaki, które tworzą Praską Orkiestrę Dream Up to niemal wyłącznie amatorzy – mówi Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, Prezes Zarządu Fundacji BNP Paribas. – Ale po sobotnim koncercie śmiało możemy stwierdzić, że coraz bliżej im do profesjonalistów – ich występ został doceniony głośnym aplauzem. Zaprocentowały miesiące prób i ciężkiej pracy nad repertuarem. Z naszej perspektywy najważniejsze jest jednak, że tak wiele młodych osób znalazło w sobie wystarczająco dużo motywacji i pasji, by zaangażować się w wymagające przedsięwzięcie – dodaje Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz.

Dream Up, to program zainicjowany przez grupę BNP Paribas w 2015 roku i finansowany przez Foundation BNP Paribas w Paryżu. Obecnie realizowany jest w 30 krajach, na 6 kontynentach. Wspólną ideą wszystkich lokalnych edycji jest angażowanie grup zagrożonych wykluczeniem społecznym do edukacji poprzez aktywność artystyczną. W Polsce program Dream Up kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, a jego celem jest stworzenie trwałej inicjatywy społeczno-kulturalnej na warszawskiej Pradze.

Druga edycja Dream Up ruszyła w 2018 i potrwa do 2021 roku. Uczestniczy w niej ok. 60 młodych osób, w większości amatorów, którzy wcześniej nie mieli możliwości, by rozwijać swoje muzyczne pasje. Dzięki wsparciu Fundacji BNP Paribas, dwa razy w tygodniu uczestniczą w lekcjach prowadzonych przez doświadczonych muzyków z przygotowaniem pedagogicznym. Zajęcia obejmują naukę śpiewu oraz gry na instrumentach, m.in. na flecie, gitarze, skrzypcach, ukulele, djembe i bongosach.

Operatorem programu jest Centrum Promocji Kultury Praga Południe.

kontakt dla mediów
Izabela Tworzydło
Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy, Bank BNP Paribas
Izabela Tworzydło

izabela.tworzydlo@bnpparibas.pl

informacje o firmie

więcej z kategorii wydarzenia