polityka media/marketing/reklama

„Do Rzeczy” (44) AMAZONIA POCHŁANIA RZYM Dziwny przebieg synodu w Watykanie

Wyświęcanie żonatych mężczyzn, włączanie pogańskich elementów do chrześcijańskich obrzędów, nacisk na ekologię. Co ostatni synod zmieni w Amazonii, można się spodziewać. Ale co zmieni w Kościele w ogóle? pisze Krystian Kratiuk w artykule „Kościół o twarzy Amazonii?”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Będziemy mieli Senat – mówi Adam Bielan, europoseł, były wicemarszałek Senatu (Zjednoczona Prawica), w rozmowie z Kamilą Baranowską.

Logika tożsamościowego podziału polskiego społeczeństwa sprawia, że Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederacja skazane są na współdziałanie. W obu formacjach nie widać jednak za grosz świadomości tego faktu. Przeciwnie: dominuje wzajemna wrogość, i to szybko narastająca – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Polska na prawo”.

Dla jednych wałęsanie się po górach jest świecką religią. Dla innych, o wiele liczniejszych – kulturowym przymusem pisze Wiesław Chełminiak w tekście „Coraz bliżej nieba”.

PiS zdezerterował z cywilizacyjnego frontu – mówi Robert Winnicki, jeden z liderów Konfederacji, poseł, prezes Ruchu Narodowego, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Gdynia i Tel Awiw – dwa ośrodki, których boom przypadł na lata międzywojnia. Ich losy opowiada wystawa w Muzeum Polin – pisze Piotr Semka w tekście „Miasto z morza, miasto z piasku”.

Demokraci świętują, bo kolejni urzędnicy wskazują na związek między wstrzymaniem amerykańskiej pomocy
dla Ukrainy a żądaniem wszczęcia przez Kijów śledztwa w sprawie syna Joe Bidena. Na razie na „impeachmencie” najbardziej stracił jednak główny rywal Trumpa i dawny zastępca Baracka Obamy
zauważa Jacek Przybylski w artykule „Pierwsza ofiara impeachmentu”?

Polska musi wybrać mówi Steve Bannon, były główny strateg Białego Domu i doradca prezydenta Donalda Trumpa, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Joanna Bojańczyko o ekologicznym problemie modowym.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 28 października 2019

 

kontakt dla mediów
PMPG POLSKIE MEDIA S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

więcej z kategorii polityka