media/marketing/reklama nauka/edukacja/szkolenia

THE World University Rankings 2020. PG w grupie top 1000 jako jedyna polska uczelnia techniczna

16.09.2019 | Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska jako jedna z zaledwie czterech polskich uczelni i jedyna uczelnia techniczna w kraju znalazła się wśród tysiąca najlepszych uniwersytetów na świecie w najnowszej edycji prestiżowego zestawienia Times Higher Education World University Rankings. PG odnotowała też największy wśród polskich szkół wyższych awans, opuszczając miejsce w przedziale 1000+.

 

THE World University Ranking obejmuje zaledwie 5% uczelni z całego świata. Jest jednym z najbardziej cenionych i opiniotwórczych rankingów szkół wyższych. Instytucje poddawane są ocenie w oparciu o pięć obszarów: kształcenie, umiędzynarodowienie, badania naukowe, wskaźnik cytowań i publikacji oraz współpraca z biznesem.

W gronie ujętych w zestawieniu (1400 uczelni z ponad 26 000 z 92 państw) na szczycie uplasował się University of Oxford, wyprzedzając California Institute of Technology oraz University of Cambridge. Z ponad 400 funkcjonujących w Polsce uczelni wyższych na liście tysiąca najlepszych na świecie wraz z Politechniką Gdańską znalazły się Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szczegółowe wyniki Times Higher Education World University Rankings 2020 można znaleźć tutaj.

Wyniki rankingu z uwzględnieniem Politechniki Gdańskiej w poszczególnych obszarach dostępne są tutaj.

fot. Krzysztof Deptuła / FlyPics.pl

kontakt dla mediów
Politechnika Gdańska
Biuro Prasowe Politechniki Gdańskiej

biuro.prasowe@pg.edu.pl

tel: 58/347 29 99

informacje o firmie

więcej z kategorii media/marketing/reklama