styl życia nauka/edukacja/szkolenia

Relaks bujania - jak pomalować huśtawkę, by nie chciało się z niej schodzić?

12.08.2019 | Drewnochron

W upalne dni największy relaks przynosi zimna lemoniada, dobra książka i delikatne powiewy wiatru wywołane bujaniem na ulubionej, drewnianej huśtawce ogrodowej. Aby takim relaksem można było cieszyć się cały sezon, zadbajmy o piękny wygląd i przede wszystkim - trwałą i skuteczną ochronę drewna.

W sezonie letnim meble ogrodowe są użytkowane bardzo często. Nic dziwnego, ponieważ taras i ogród przejmują w wakacje role salonu. Chyba każdy z nas czeka na słoneczne dni pełne relaksującego bujania, wspólnie pitej kawy, świeżo upieczonego ciasta owocowego i opowieści dziadków skubiących słonecznik z ogrodu. Aby pielęgnować rodzinne chwile, warto zadbać o odpowiednie miejsce do spotkań. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przy pielęgnacji huśtawki.

Bądź pewny ochrony

Drewniana huśtawka może trafić do naszego ogrodu w różnej formie. Jeśli została przywieziona w całości, prawdopodobnie posiada już warstwę impregnatu zabezpieczającego, a naszym zadaniem jest pamiętać, by po kilku sezonach odświeżyć ochronę. Należy dokładnie dopytać sprzedawcę o rodzaj i sposób zabezpieczenia drewna, tak abyśmy po kilku wakacyjnych ulewach i kąpielach słonecznych nie spotkali się z niemiłą niespodzianką w postaci odbarwionej i wyblakłej powierzchni. Pamiętajmy, że nakładając kolejną warstwę impregnatu, powinniśmy skorzystać z tego samego preparatu. Jeśli jednak chcemy użyć swoich sprawdzonych produktów, należy upewnić się, że grunt jest kompatybilny z produktem, który chcemy użyć. W przeciwnym razie drewno należy oczyścić za pomocą szlifierki lub papieru ściernego z pierwotnej warstwy zabezpieczającej.

Zaimpregnuj przed złożeniem

Jeżeli huśtawka trafiła do nas w częściach, preparat zabezpieczający najlepiej zastosować przed złożeniem poszczególnych elementów. To właśnie łączenia, miejsca kotwienia czy końcówki o niewyszlifowanej powierzchni najbardziej chłoną wilgoć i są narażone na działanie czynników biologicznych. Takie elementy powinniśmy zabezpieczyć dodatkową warstwą impregnatu. Jeśli huśtawka nie była wcześniej malowana, należy skorzystać z uzupełniającego się duetu: głęboko wnikającego w strukturę drewna, bezbarwnego Impregnatu Grunt R oraz preparatu z kolorem, który ochroni je przed odbarwieniami, promieniowaniem UV.  To sprawi, że nasza huśtawka będzie posiadać piękny efekt dekoracyjny.

Naturalnie lub kolorowo

Wybierając preparat kolorowy, możemy kierować się różnymi względami estetycznymi. Jeśli zależy nam na naturalnych odcieniach drewna, możemy wybrać Olej do drewna. Jest to produkt stworzony z naturalnych składników z dużą zawartością oleju tungowego. Wysokojakościowe składniki pozwalają drewnu oddychać, a powłoka ochronna nie łuszczy się, dzięki czemu nasza huśtawka na długo zachowa piękny i szlachetny wygląd. Jeśli natomiast chcemy, by nasza drewniana bujanka ożywiła taras również za pomocą koloru, warto postawić na Lakier Jachtowy, który dostępny jest w komputerowym systemie kolorowania Dekoral Color System. Lakier zapewnia szczególną ochronę przed działaniem wody, dlatego warto go stosować, jeśli nasza huśtawka nie posiada żadnej osłony przed deszczem.

kontakt dla mediów
Senior PR Advisor, Wills Integrated
Renata Janus

r.janus@wills.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii styl życia

kontakt dla mediów
Senior PR Advisor, Wills Integrated
Renata Janus

r.janus@wills.pl

informacje o firmie