styl życia budownictwo/nieruchomości

Twój dom, twój styl - aranżacja wnętrza z wykorzystaniem barw

12.06.2019 | Dekoral

Kluczem do stworzenia przytulnej i komfortowej przestrzeni jest odpowiednia aranżacja wnętrza. Czas letni to dobra okazja, by nieco odświeżyć mieszkanie i wprowadzić kolor do naszych wnętrz. Jak to zrobić? Najprostszym sposobem jest pomalowanie ścian. Wykorzystanie soczystych kolorów zmieni oblicze mieszkania i może być impulsem do dalszej metamorfozy.

Aranżacja przestrzeni i dobór właściwego koloru, którymi otaczamy się na co dzień mają ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Odpowiedni wybór barw może sprawić, że w danym pomieszczeniu będziemy czuli się zrelaksowani i odprężeni. Dlatego wiedza o tym, jaką rolę w pomieszczeniach odgrywają kolory i jaki efekt można dzięki nim uzyskać, jest przy aranżacji po prostu niezbędna.

 

Egzotyczna zieleń

Zieleń to kolor, który zdecydowanie doda energii i charakteru każdemu wnętrzu. Warto zaryzykować i postawić na ciemny, głęboki odcień, który uczyni aranżację niezwykle efektowną i stylową. W połączeniu ze złotymi dodatkami - w postaci lamp czy stolików - oraz miękkim różowym pufem sprawi, że salon nabierze charakteru. Jeżeli decydujemy się na mocniejszy kolor, warto pomalować tylko jedną ścianę. Pozwoli to uniknąć optycznego zmniejszenia wnętrza i poczucia przytłoczenia. Świetnym dopełnieniem aranżacji będzie obecność monstery, palmy lub innych fikusów, które wprowadzą nieco tropikalnego klimatu.

AVOCADO.png

Ściany na zdjęciu pomalowano głęboko matową farbą ceramiczną Dekoral „Home&Style” w odcieniu ACOVADO.

Senna szarość

Relaks i odprężenie to pierwsze skojarzenia, które powinny przychodzić na myśl po przekroczeniu progu sypialni. To miejsce, gdzie szukamy wyciszenia i odpoczynku, dlatego lepiej odrzucić wszystkie intensywne i jaskrawe kolory. Odpowiednie będą jasne i neutralne barwy – szarości i biele. Nie bójmy się eksperymentować z kolorami zimnymi – to one najlepiej wprowadzają w naturalny stan senności. Doskonale sprawdzą się w połączeniu z naturalną cegłą i surowymi elementami ze stali lub naturalnego drewna.

FLAX FLOWER.jpg

Ściany na zdjęciu pomalowano głęboko matową farbą ceramiczną Dekoral „Home&Style” w odcieniu FLAX FLOWER.

 

Słodkie pastele

Zastanawiasz się, jakie kolory będą najlepsze do kuchni? Świetnie sprawdzą się barwy, które pobudzą apetyt i będą kojarzyły się ze słodkimi, domowymi wypiekami. Pastelowe odcienie morelowego, różu czy żółci sprawią, że wraz z przekroczeniem progu kuchni przeniesiemy się do kolorowych lat 90-tych. Pastele to dobra alternatywa dla mocnych odcieni. Na ich tle dobrze będą wyglądać białe meble kuchenne. Chcesz nieco zaszaleć z kolorem? Postaw na dodatki z temperamentem.

PUDDING.png

Ściany na zdjęciu pomalowano głęboko matową farbą ceramiczną Dekoral „Home&Style” w odcieniu PUDDING.  

kontakt dla mediów
PR Manager, Dekoral
Paulina Żydek

p.zydek@wills.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii styl życia