media/marketing/reklama rodzina

AMICA WSPARŁA POGORZELCÓW Z TURKOWA

04.06.2019 | Amica Wronki S.A.

W nocy z 14 na 15 maja w Turkowie, w gminie Kuślin, wybuchł pożar i całkowicie strawił dobytek czteroosobowej rodziny. Na apel wójta Mieczysława Skrzypczaka odpowiedziała firma Amica i przekazała poszkodowanym sprzęt kuchenny.

Pożar, który wybuchł w Turkowie, strawił dobytek mieszkającej tam rodziny. Mimo wysiłków strażaków, którzy szybko pojawili się na miejscu, cała druga kondygnacja budynku wraz z wyposażeniem doszczętnie spłonęły. Poważnie uszkodzony został również dach. Przez prowadzoną akcję gaśniczą zniszczeniu uległ także parter. Czteroosobowa rodzina została bez dachu nad głową oraz sprzętu niezbędnego do codziennego życia.

Wójt gminy Kuślin zaapelował o pomoc dla pogorzelców. Firma Amica wsparła poszkodowanych. Przekazanie sprzętu kuchennego odbyło się 28 maja i uczestniczyli w nim członkowie rodziny, wójt oraz dyrektor ds. ochrony Amica S.A. Henryk Szlachetka. Obecni byli również Adrianna Rakowska i Dariusz Parniewicz, pracownicy tamtejszego urzędu. Do rąk rodziny trafił niezbędny na co dzień duży i mały sprzęt AGD – lodówka, kuchnia wolnostojąca, zmywarka oraz kuchenka mikrofalowa – który ułatwi rodzinie funkcjonowanie w trudnym czasie po tak bolesnych przeżyciach.

kontakt dla mediów
Amica Wronki S.A.
Biuro Prasowe

media@amica.pl

informacje o firmie

Grupa Amica to największy producent sprzętu gospodarstwa domowego z centralą w Polsce. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa generuje ponad 70 procent przychodów na blisko 60 rynkach zagranicznych. W swojej fabryce we Wronkach, produkuje piekarniki do zabudowy, kuchnie gazowe i elektryczne oraz płyty grzejne. We Wronkach mieści się także nowoczesne centrum logistyczne i w pełni automatyczny magazyn wysokiego składowania. W Polsce zatrudnia ponad 2,5 tys. ludzi zapewniając pracownikom szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek oraz dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego. W całej Grupie Amica pracuje ponad 3 tysiące osób.

załączniki

więcej z kategorii media/marketing/reklama