ekonomia/biznes/finanse

Pakiet Bezpieczeństwa – nowe, wyższe sumy świadczeń

 • Ubezpieczenie na życie Pakiet Bezpieczeństwa zostało odświeżone
 • Każdy z trzech pakietów zyskał nowe warianty VIP z wysokimi sumami ubezpieczenia
 • Zniesiona została karencja - pełna ochrona za zgon ubezpieczonego obowiązuje już po opłaceniu składki
 • Wprowadzone są wygodne płatności elektroniczne.

 

Wprowadziliśmy zmiany w Pakiecie Bezpieczeństwa, najpopularniejszym ubezpieczeniu na życie w ofercie UNIQA w Polsce. Produkt został odświeżony i zmodyfikowany, by podnieść jego atrakcyjność dla klientów poszukujących wyższej ochrony. Nasze sumy ubezpieczenia są teraz jednymi z najwyższych na rynku w tego typu produktach.

Pakiet Bezpieczeństwa to oferta dla osób, które szukają zabezpieczenia siebie i rodziny na wypadek różnych nieprzewidzianych okoliczności życiowych. Dostępna jest dla każdego, niezależnie od formy zatrudnienia, także dla osób bez stałego dochodu. W ostatnim czasie wprowadziliśmy w tym ubezpieczeniu kilka zmian.

Co zmieniliśmy:

 • dodaliśmy nowe warianty VIP z wysokimi sumami ubezpieczenia – do 200 tys. zł i nawet 400 tys. zł za śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego
 • znieśliśmy karencję na śmierć ubezpieczonego – pełna ochrona już po opłaceniu składki
 • ułatwiliśmy opłacanie składki, wprowadzając wygodne płatności elektroniczne, np. pay-by-link
 • napisaliśmy ogólne warunki ubezpieczenia i wszystkie dokumenty kierowane do klientów w sposób jasny i czytelny, czyli zgodnie z projektem Prosto po polsku.

Zawarcie umowy ubezpieczenia jest proste i można to zrobić już w trakcie pierwszego spotkania z agentem.

- Nie wymagamy badań lekarskich. Wystarczy wypełnić wniosek o ubezpieczenie, zawierający krótkie oświadczenie o stanie zdrowia, by otrzymać polisę potwierdzającą zawarcie umowy. Pierwsze tygodnie sprzedaży potwierdziły, że zmiany są strzałem w dziesiątkę. Po wprowadzeniu wyższych pakietów zanotowaliśmy prawie 20-proc. wzrost sprzedaży – mówi Sławomir Tryfon, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Życiowych UNIQA Polska.

Ubezpieczenie obejmuje ochroną ponad 30 różnych zdarzeń zawartych w trzech pakietach dopasowanych do potrzeb i możliwości finansowych różnych grup klientów. Są to pakiety:

 • Moja Rodzina - ochrona dla ubezpieczonego i jego rodziny,
 • Moje Zdrowie - szeroki zakres ochrony zdrowia ubezpieczonego,
 • Moje Życie - najwyższe świadczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego.

- Klient sam decyduje, od jakich zdarzeń i na jakie kwoty chce się ubezpieczyć. Bez względu na to, który pakiet wybierze, otrzyma dostęp do usługi Medical Assistance – dodaje Sławomir Tryfon.

Usługa assistance działa w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania. Obejmuje m.in.: wizytę lekarza pierwszego kontaktu i pielęgniarki, dostawę podstawowych artykułów żywnościowych i higienicznych oraz leków, transport medyczny, opiekę lub transport opiekuna do dzieci lub osób niesamodzielnych. 

kontakt dla mediów
Katarzyna Ostrowska
Rzeczniczka Prasowa, Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA Polska
Katarzyna Ostrowska

katarzyna.ostrowska@uniqa.pl

informacje o firmie

UNIQA Polska

Spółki UNIQA w Polsce koncentrują się na trzech segmentach. Są to UNIQA dla Ciebie, czyli oferta dla klientów indywidualnych, UNIQA dla Biznesu, czyli ubezpieczenia dla dużych firm oraz UNIQA dla Mieszkalnictwa, czyli polisy dla klientów z sektora mieszkalnictwa. Dla tych trzech segmentów ma kompleksową ofertę ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych i życiowych. UNIQA jest liderem w ubezpieczeniach majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych w Polsce. Ubezpiecza 70 proc. spółdzielni mieszkaniowych, 40 proc. wspólnot mieszkaniowych. Polisy UNIQA można kupić w około 200 placówkach wyłącznych, jak też w multiagencjach oraz u brokerów. UNIQA uzyskała tytuł Instytucji Roku nadany przez niezależny portal MojeBankowanie.pl za rok: 2015, 2016, 2017 i 2018. Pod koniec 2017 r. ubezpieczenie mienia za składką płatną miesięcznie, które dedykowane jest lokatorom spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, po raz trzeci uzyskało certyfikat „Dobra Polisa”. Z kolei w 2018 r. ubezpieczenie na życie Beztroskie Dziecko zostało wyróżnione tytułem Rodzinnej Marki Roku. Inwestorem strategicznym spółek jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach - UNIQA Insurance Group AG.

Więcej informacji: www.uniqa.pl

 

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA należy do czołowych grup ubezpieczeniowych na rynkach w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. Około 20 tys. pracowników i partnerów wyłącznych obsługuje 10,1 mln klientów. UNIQA jest drugą co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Austrii z ok. 21-proc. udziałem w rynku. W 2018 r. Grupa UNIQA zebrała 5,4 mld euro składki. Działa w 18 krajach europejskich. Jest obecna w 15 krajach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Kosowie, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji oraz na Ukrainie. Do Grupy UNIQA należą również spółki ubezpieczeniowe w Szwajcarii i Liechtensteinie.

Więcej informacji: www.uniqagroup.com

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse