budownictwo/nieruchomości media/marketing/reklama

Zaprawa wysokich lotów! Sopro prezentuje wysokoelastyczną, wysokoodkształcalną, jednoskładnikową zaprawę klejową S2 Sopro MG-Flex® 669

04.12.2018 | SOPRO

Wszędzie tam, gdzie okładzina narażona jest naprężenia wynikające z warunków eksploatacji konieczne jest zastosowanie wysokoelastycznej zaprawy, która zagwarantuje trwałe i stabilne połączenie ceramiki z podłożem. Tu z pomocą przychodzi Sopro MG-Flex® 669 - niezawodne i profesjonalne rozwiązanie, zapewniające ochronę okładziny przed uszkodzeniami, wywołanymi naprężeniami powstającymi na skutek skurczów podłoża.

Sopro MG-Flex® 669, spełniająca wymagania C2 TE S2 zgodnie z normą PN-EN 12004, to wysokoelastyczna i wysokoodkształcalna, jednoskładnikowa, cementowa zaprawa cienkowarstwowa do niezawodnego układania płyt z glazury, terakoty, gresu, betonu, mozaiki ceramicznej i kamienia naturalnego. Polecana do klejenia płyt wielkoformatowych typu „slim”, również na podłożu z ogrzewaniem, oraz do tzw. megaformatów XXL, czyli płyt powyżej 3 m2. Dzięki doskonałej elastyczności i wysokiej odkształcalności, ugięciu ≥ 5 mm zgodnie z klasyfikacją S2 wg PN-EN 12004 oraz strukturze redukującej naprężenia, sprawdzi się doskonale w przypadku świeżych, nieogrzewanych jastrychów cementowych, ścian i podłóg ogrzewanych czy jastrychów suchych. Można stosować ją także na podłoża krytyczne np. te wykonane z drewna i materiałów drewnopodobnych. Jest szczególnie zalecana do klejenia płyt wygłuszających Sopro TDP 565 oraz mat wygłuszająco-odcinających Sopro TEB 664.

Sopro MG-Flex® 669 charakteryzują bardzo dobre właściwości i parametry robocze, wyjątkowo wysoka przyczepność, odporność na ścinanie oraz wysoka stabilność. W połączeniu z okładzinami ceramicznymi charakteryzuje się  również wysoką izolacyjnością akustyczną. Co więcej, to prawdziwy synonim wydajności w swojej kategorii.  Jej zużycie wynosi zaledwie 0,9 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy, co oznacza, że 15 kg worek Sopro MG-Flex® 669 wystarcza do montażu ok. 17,0 m2 ułożonych płytek (przy użyciu pacy zębatej 4 mm).

Wykorzystując zaprawę Sopro MG-Flex® 669, do fugowania można przystąpić po około 12 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy. Możliwość obciążania powierzchni następuje kolejno: po ok. 3 dniach – w pomieszczeniach mieszkalnych; po ok. 7 dniach – w przypadku powierzchni ogrzewanych; po ok. 14 dniach – wykańczając obiekty usługowe.

 

Zużycie materiału: około 0,9 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy

Dostępne opakowania: Worek 15 kg

Cena: ok. 160 zł / worek 15 kg  

Producent: Sopro Polska

informacje o firmie

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości

informacje o firmie