budownictwo/nieruchomości

W barwach ziemi. Nowe kolory Silikonu Sanitarnego Sopro

27.08.2018 | SOPRO

Tak, jak detal wieńczy dzieło, tak wybór i poprawne wbudowanie fugi w ogromnym stopniu wpływa na estetykę i trwałość wykonywanej okładziny. Na straży bezpieczeństwa i spójności kompozycyjnej nowoczesnej łazienki, w przypadku wykończenia dylatacji obwodowych, z powodzeniem stanie Silikon Sanitarny Sopro. Od teraz w czterech nowych odcieniach, doskonale współgrających z kolorami fug elastycznych, inspirowanych kojącymi barwami ziemi!

Silikon Sanitarny Sopro to gotowy do użycia materiał uszczelniający, dedykowany elastycznemu wypełnianiu spoin łączących i dylatacyjnych w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci. Doskonale sprawdzi się w miejscach szczególnie newralgicznych – podczas łączenia płytek z wanną, brodzikiem, umywalką, czy zlewem, a także w przypadku wypełniania szczelin przy ościeżnicach drzwiowych, a nawet ramach okiennych. Niestraszna mu wilgoć, pleśń i promienie UV, dlatego bez obawy można stosować go w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz – również w szczególnie wymagających obszarach podwodnych.

Jego elastyczność nie odnosi się jedynie do rodzaju wytworzonej spoiny, ale wielofunkcyjności i nieograniczonych możliwości aranżacyjnych. Silikon Sanitarny Sopro poradzi sobie w przypadku połączenia ze szkłem, płytkami okładzinowymi, płytkami dwustronnymi, emaliami, lakierami epoksydowymi, PVC, lakierami alkidowymi, aluminium czy tworzywem. Zestawiając go z podkładami Sopro P 4050 lub Sopro SPM 022 zyskujemy jeszcze szersze możliwości zastosowania, tworząc duet z powierzchniami betonowymi, tynkiem, stalą szlachetną i ocynkowaną, chromem, aluminium czy powłokami lakierowanymi.

Całość dopełnia niezwykle bogata gama kolorystyczna, do której dołączyły 4 modne kolory inspirowane naturą i pięknem drewna – sahara 40, kasztan 50, mahoń 55 oraz heban 62, będące odzwierciedleniem zmian, jakie zaszły w tym roku w palecie cementowych fug elastycznych. Niewątpliwą zaletą nowych barw jest to, że zarówno przejścia tonalne płytek i spoin, jak i zestawienia kontrastowe, wyglądają bardzo naturalnie i klasycznie. Jeśli zdecydujemy się na ich wykorzystanie – możemy być pewni niesamowitego efektu, bowiem brązy stworzą doskonały duet zarówno z bezpiecznym beżem, bielą czy delikatnymi kremami, ale wypadają równie świetnie w zestawieniu z kolorem żółtym, pomarańczowym, koralowym, pudrowym różem, miętą, a nawet wieloma wariantami niebieskiego.

Innowacyjna formuła Sopro Silikonu Sanitarnego zabezpiecza spoiny przed penetracją wody, hamuje rozwój pleśni oraz chroni kolor przed starzeniem i blaknięciem. Dodatkowo, Silikon posiada certyfikat EMICODE, gwarantujący, że w trakcie nawet intensywnej eksploatacji, do pomieszczeń nie przedostają się żadne substancje szkodliwe, zagrażające samopoczuciu i zdrowiu. 

Producent: Sopro

Cena cennikowa netto: 29-33 zł/ kartusz 310 ml

www: http://pl.sopro.com/

 

 

informacje o firmie

więcej z kategorii budownictwo/nieruchomości

informacje o firmie